„Žiguļu kauss” turpmāk visa gada garumā

Vaz_tuss

Sacensību seriāla „Žiguļu kauss” organizatori nolēmuši mainīt sacensību formātu. Šosezon kausa izcīņas posmi norisināsies ne tikai ziemā, bet visa gada garumā un kopvērtējuma uzvarētājs tiks noteikts decembrī.

„Žiguļu kauss” norisinās jau astoto gadu. Līdz šim sportisti startēja 6 – 8 etapos, pārbaudot savu meistarību ziemai raksturīgos sniega un ledus apstākļos. Taču pērn novembrī, kad sākās 2013. gada kausa izcīņa, tika nolemts, ka seriāls turpināsies visa gada garumā.

„Izmaiņas sacensību norisē saistītas ar to, ka joprojām vērojama tendence palielināties regulāro dalībnieku skaitam.

Turklāt vairums no viņiem vēlas sacensties visu gadu. Tāpēc meklējām iespējas, kā nodrošināt sacensību norisi ne tikai ziemā, bet arī pārējos gadalaikos. Pateicoties sekmīgai sadarbībai, ar vairākām trasēm Latvijā, kā arī Igaunijā, sapratām, ka varam to nodrošināt,” tā lēmumu skaidro „Žiguļu kausa” iniciators un biedrības „Rencēnu autoklubs” pārstāvis Uģis Banders.

Pēc ziemas sezonā aizvadītajiem septiņiem sacensību posmiem par līderi standarta klases ieskaitē kļuvis Renārs Kārkliņš no Alūksnes, savukārt otrajā pozīcijā atrodas Jānis Lapsa (Valmiera), bet trešajā – Valdis Vanags (Rīga). Kopumā punktu ieskaitē pašlaik ir 38 sportisti.

Nākamais etaps paredzēts 20. aprīlī Ropažu sporta kompleksā „333”. Sacensības notiks pēc rallijkrosa principa, vienlaicīgi trasē dodoties četriem sportistiem. Izmantota tiks trases asfaltētā daļa. Dalībnieku ieskaite paredzēta standarta un brīvajā klasē. Piedalīties aicināts ikviens žiguļa īpašnieks, kura transporta līdzeklis atbilst sacensību tehniskajiem noteikumiem (ar tiem var iepazīties interneta vietnē www.rencenuautoklubs.lv ). Sacensību skatītājiem pasākumā ieeja bez maksas.

Plānots, ka pēc starta „333” trasē jau 12. maijā dalībnieki dosies uz Pērnavu, lai aizvadītu posmu jaunajā šosejas trasē. Savukārt vasarā ik mēnesi notiks vidēji viens „Žiguļu kausa” posms.