Zvaigžņotā “Žiguļu kausa” posmā Biržos uzvar igaunis Tamemagi

1-Zigulu kauss 2014- Birzi_17.08.2014.

Sestdien, 17.augustā netālu no Jēkabpils, kādreizējā Biržu lidlauka teritorijā jaunizveidotajā sacīkšu trasē „Boroni” tika aizvadīts kārtējais – jau septītais „Žiguļu kauss 2014” posms. Kā jau iepiekš tika ziņots, šīs sacensības intriģēja ne tikai ar jaunas trases atklāšanu, bet arī ar šim seriālam īpaši spilgtu dalībnieku sastāvu.

Tā kā „Baroni” trases segums piemērots rallijkrosam (ap 70% asfalts un ap 30% grunts), sacensības arī norisinājās pēc pasaules rallijkrosa čempionāta formāta. Pēc treniņbraucieniem tika aizvadītas četras kvalifikācijas kārtas, kam sekoja izšķirošie starti pusfinālos un visbeidzot finālā.

17-Zigulu kauss 2014- Birzi_17.08.2014.

Jau savā pirmajā kvalifikācijas braucienā, ‘izceļot’ startu un arī finišējot pirmais, teicamu sniegumu parādīja Pasaules čempionāta rallijkrosā dalībnieks, simpātiskais norvēģu sportists Andreass Bakerūds, kurš šogad ir mūsu jaunā talanta Reiņa Nitiša komandas biedrs. Abi pašreiz ir Latvijā un priecē ar dalību dažādos vietējā mēroga sportiskos pasākumos. Arī Nitišs savu braucienu uzvarēja, lai gan startā palika tikai trešais.

Reinis īstajā brīdī izmanotoja rallijkrosā obligāto džokerapli,

tad pietuvojās līderiem un taktiski paņēma pirmo vietu, kad garākajā džokerī savukārt bija jādodas sāncenšiem.

Andreass Bakerūds (no kreisās) un Reinis Nitišs

Andreass Bakerūds (no kreisās) un Reinis Nitišs

Turpinājumā bija interesanti vērot arī tādu autosporta meistaru kā Māra un Anda Neikšānu, kā arī jauno rallija talantu Emīla Blūma, Ralfa Sirmača, vecmeistara Ilgoņa Krūmiņa jeb „Krūma” un spēcīgu igauņu braucēju, kā arī mazāk zināmu „Žiguļu kausa” dalībnieku sniegumu.

Kopumā pirmajā kvalifikācijas kārtā ātrākais izrādījās Andreass Bakerūds, kurš par nepilnu sekundi apsteidza Edmundu Džiguru. Savukārt otrajā kārtā ātrākais jau bija Nitišs, kuram ar 2,3 sekunžu deficītu sekoja Dainis Dambergs. Trešo un ceturto kārtu uzvarēja igaunis Sigmārs Tamemagi, kurš tādējādi pusfinālam kvalificējās kā labākais braucējs. Otrais bija Nitišs, bet trešais palika Andis Neikšāns.

14-Zigulu kauss 2014- Birzi_17.08.2014.

Pirmajā pusfinālā pārliecinoši uzvarēja Tamemagi, par 13 sekundēm pārspējot savu tautieti Tomasu Soe. Trešais palika Māris Neikšāns, bet Andis bija spiests izstāties tehniska defekta dēļ. Otrajā pusfinālā par prieku vietējiem līdzjutējiem uzvarēja mājinieks Nitišs, aiz sevis atstājot Bakerūdu un Dambergu.

Finālā bezkompromisu aizraujošā cīņā uzvaru Standart klasē izrāva septiņkārtējais Igaunijas autokrosa čempions Sigmārs Tamemagi. Tikai nieka 0,4 sekundes viņam zaudēja Andreass Bakerūds, trešais palika Dainis Dambergs, bet ceturtais – Māris Neikšāns. Kur tad Nitišs!? Diemžēl, viņu finālbraucienā pievīla žigulīša ātrumkārba. Open klasē uzvaru finālā izcīnīja Kristaps Grunte.

Pozitīvā nozīmē atzīmēšanas vērta noteikti ir gan jaunā trase, gan sacensību organizācija. No šī „Žiguļu kausa” posma, ko rīkoja „SKN Motorsports” kopīgi ar „Rencēnu autoklubu”, gan trases sagatavošanas, gan drošības ziņā, tehniskās zonas iekārtošanā un skatītāju uzņemšanā,  kā arī sacensību vadību varētu pamācīties arī vien otrs augstāka mēroga sacensību rīkotājs.

Fināla rezultāti Standart klasē:

1

Sigmar Tammemagi 06:38,523

2

Andreas Bakkerud +00:00.439

3

Dainis Dambergs +00:12.307

4

Māris Neikšāns +00:26.325

izstājās

Toomas Soe

izstājās

Reinis Nitišs