Zviedrijas posmā Reinis Nitišs finišē ceturtais

Nitiss_15

Rallijkrosa pasaules čempionāts šajā nedēļas nogalē bija pārcēlies uz Heljes trasi Zviedrijā. Mūsu jaunais talants, jēkabpilietis Reinis Nitišs prestižajā „SuperCar” klasē izcīnīja ceturto vietu.

Spēcīgās konkurences dēļ Zviedrijas posms tradicionāli tiek uzskatīts par sezonas grūtākajām sacensībām. Tā šoreiz „SuperCar” klasē spēkiem mērojās 39 sāncenši.

Pirmā kvalifikācijas brauciena startā Nitišs nedaudz kļūdījās un viņa automašīna izbuksēja, tādējādi zaudējot vērtīgas sekundes. Brauciena turpinājumā Reinis spēkojās ar tā brīža līderi Tordu Linnerudu, kuru četru apļu laikā tā arī neapsteidza, finišējot otrajā vietā. Taču pirmās kvalifikācijas sērijas kopvērtējumā Nitišs uzrādīja tikai desmito ātrāko laiku.

Savu otro kvalifikācijas braucienu mūsu jaunā cerība uzsāka ar došanos džokera aplī, pēc kura viņš atkrita uz ceturto vietu, tomēr turpinājumā viņam izdevās pakāpties divas pozīcijas augstāk. Tiesa, arī otrajā kvalifikācijas braucienu sērijā Nitišs uzrādīja desmito laiku.

Arī trešajā kvalifikācijas kārtā Reinim neklājās vieglāk – braucienā ceturtā vieta un atkal desmitais apļu laiks. Un ceturtajā un noslēdzošajā kvalifikācijas sērijā Nitišs savā braucienā atkal finišēja ceturtais, jau uzrādot septīto ātrāko laiku.

Kvalifikācijas summā latvietis ieņēma devīto vietu un tātad nopelnīja vietu sacensību pusfinālā.

Pusfināla braucienā Nitišs nekļūdījās. Viņš no piektās pozīcijas startā brauciena laikā spēja pakāpties līdz pat otrajai vietai, kvalificējoties dienas izšķirošajam braucienam, t.i., finālam.

Nitiss_16

Finālbraucienā Reinis startēja no trešās starta vietas. Diemžēl viņš startā atkal kļūdījās un automašīna noslāpa. Tādējādi braucienu sākumā Nitišs atkrita uz pēdējo vietu. Tomēr, aizraujošajā, negaidītiem pavērsieniem bagātajā finālbraucienā viņš spēja atgūt divas pozīcijas un finišā no trešās vietas atpalika vien 0,067 sekundi.

“Šī bija ļoti grūta nedēļas nogale.

Ļoti daudz sāncenšu, ļoti smaga spēkošanās trasē. Kvalifikācijas braucienos starta pozīcija allaž iekrita ārmalā, no kuras grūti uzrādīt ātru laiku. Tomēr es nenolaidu rokas un turpināju cīnīties,” pēc sacensībām stāsta Reinis. “Pusfinālā no piektās vietas finišēju otrais un iekļuvu finālā. Finālbrauciena startā kļūdījos, noslāpēju mašīnu un paliku tālu aiz konkurentiem, tomēr fantastiskā veidā izdevās tos panākt, un beigās tikai nedaudz pietrūka, lai kāptu uz goda pjedestāla. Zinot, kā man šonedēļ veicās, ceturtā vieta ir lielisks rezultāts, uz kādu pat necerēju.”

Rallijkrosa pasaules čempionāta kopvērtējumā pēc pieciem posmiem Reinis Nitišs ar iekrātiem 112 punktiem joprojām saglabā līderpozīciju. No viņa par 9 punktiem atpaliek Peters Solbergs, bet vēl par četriem punktiem mazāk ir Reiņa komandas biedram Andreasam Bakerudam.

Nākamais pasaules čempionāta posms norisināsies jau nākamajā nedēļas nogalē – 12. un 13. jūlijā – Beļģijā.

Rallijkrosa Zviedrijas posma rezultāti

„SuperCar” klase:

  1. Matiass Ekstrēms (Zviedrija, „Audi S1”) 04:29,881
  2. Andreass Bakerūds (Norvēģija, „Ford Fiesta”) +10,442
  3. Peters Solbergs (Norvēģija, „Citroen DS3”) +11,126
  4. Reinis Nitišs (Latvija, „Ford Fiesta”) +11,193
  5. Laiems Dorans (Lielbritānija, „Citroen DS3”) +15,223
  6. Sebasjans Eriksons (Zviedrija, „Ford Fiesta”) +29,315