Par mums

Kas ir „AutoMedia.lv”?

Interneta (un ne tikai) pasaulē „Automedia” vārds ir pazīstams. Pēdas atradīsit daudzviet – Eiropā, Amerikā, Krievijā un citur. Tiesa, nereti zem šāda nosaukuma var slēpties arī, piemēram, interneta veikals, kam ar auto un medijiem būs mazs vai pat nekāds sakars. Savukārt „AutoMedia.lv” ir oficiāli reģistrēts interneta medijs, kas vēstīs par par jaunumiem vieglo automobiļu pasaulē, ceļu satiksmē, komerctransporta tirgū, autoremontu jomā un auto piederumu pasaulē, kā arī motoru sporta norisēs.

Taču „AutoMedia.lv” netiražēs sacerējumus, ko izplata tā sauktie Public Relations kantori un individuālie sabiedrisko attiecību darboņi. Šo saturu vairumā un parasti bez redakcionālās rediģēšanas atradīsiet citur. Mēs šai jomā “nesacenšamies” ne ar ko. PR materiāliem, kas pārpludina interneta medijus, ar žurnālistiku, sakara nav gandrīz nekāda. Ja arī savu reizi kaut ko no PR materiāliem izmantosim savās publikācijās, tad vērtēsim ko, rediģēsim un saviem lietotājiem centīsimies pasniegt, mūsuprāt, interesantāko un noderīgāko. „AutoMedia.lv” uzsvars būs likts uz oriģinālām publikācijām, tostarp viedokļiem par procesiem auto industrijā, Latvijas auto tirgū, satiksmes lietās, automobiļu remontu jomā un citos ar auto tēmu saistītos jautājumos.

„AutoMedia.lv” redakcija

Galvenais redaktors: Ainārs Zariņš
Ainars Zarins_Frankfurt_28.08.2012 053Auto un motorsporta žurnālists ar 20 gadu stāžu. Publicēties 1995.gadā sācis tolaik ietekmīgajā žurnālā „Auto”, no 1999. līdz 2010.gadam strādājis laikrakstam „Diena”, vēlāk līdz 2012.gadam portālam „DELFI”. Publicējies arī laikrakstu „Diena” un „NRA” pielikumos „SestDiena”, „Lietišķā Diena” un „Mēs”, žurnālos „Autobild Latvija”, „Sporta avīze”, „Kas notiek?”, „Klubs”, „Sports”, kā arī citos masu medijos.

Pēc izglītības ģeogrāfs. Bakalaura grādu aizstāvējis par tēmu „Pasaules autoindustrijas strukturālās izmaiņas”. No 2003. līdz 2006.gadam pildījis Latvijas Automobiļu federācijas „Cross Country” (apvidus autosporta) komisijas preses sekretāra pienākumus un bijis tuvu klāt Latvijas sportistu pirmsākumiem ceļā uz Dakaras ralliju. Lielāko daļu no savas žurnālista darbības tomēr veltījis autotēmām un, to darot, uzkrājis bagātīgu auto izmēģināšanas un iespaidu atspoguļošanas pieredzi.

Autovadītāja stāžs 27 gadi. 2012.gadā ieguvis tiesības vadīt arī motociklu. Jaunībā iegūto traktorista-mašīnista kvalifikāciju nav centies atjaunot, bet dienesta laikā armijā ir nācies braukt pat ar tankiem. Brīvajā laikā mīl makšķerēt, ceļot un lasīt labu literatūru.

Fotogrāfs, ziņu redaktors: Agita Zariņa

Agita ZarinaDarbību “AutoMedia.lv” sākusi kā portāla profilu administratore sociālajos tiklos. Ņemot vērā, ka izteikšanās rakstu darbos padodas, izmēģina sevi arī kā “AutoMedia.lv” reportiere. Krāj pieredzi praktiskajā žurnālistikā, veidojot reportāžas no notikumu vietām. Patīk fotografēt un tagad to dara arī priekš “AutoMedia.lv”.

Absolvējusi Rīgas 49.vidusskolu un pēc tam Rīgas Stradiņa universitātē apguvusi fizioterapeita specialitāti, kurā arī strādā pamatdarbu.  Agrāk dejoja tautiskās dejas. Kopš pamatskolas gadiem dejojusi Pļaviņu pilsētas jauniešu deju kolektīvā “Daugaviņa”, vēlāk Bruņoto spēku tautas deju kolektīvā “Bramaņi”. Brīvajā laikā labprāt dodas gan tuvākos, gan tālākos ceļojumos, patīk lasīt grāmatas, klausīties mūziku un atpūsties aktīvi.