Kāpēc auto skolās nemāca neoficiālo signālu valodu, ko lieto pieredzējušie šoferi?

Tikko internetā skatījos video par to, ka jaunajiem šoferiem nav ne jausmas, ko nozīmē priekšā braucošās smagās mašīnas mirkšķināšana ar labo vai kreiso lukturi. Kāpēc šādas apdzīšanas vai “paldies” pateikšanas nianses netiek mācītas autoskolā?

Sveicināti!

Es arī labprāt redzētu minēto video materiālu. Tēmu par virzienu signāliem apgūst galvenokārt no 7.nodaļas CSN grāmatā. Jāteic, tā kā autoskolas primārais uzdevums ir sagatavot klientu eksāmenam, tad tāpēc arī vairāk akcentējam signālus ar roku žestiem (ko jāpazīst eksāmenā) nevis  “neoficiālos” signālus. Labs pasniedzējs pastāstīs arī par šiem starp autovadītājiem pieņemtajiem signāliem jeb “autovadītāju valodu”.

Tāpat arī vēlos norādīt, ka ilgus gadus kā “Paldies!” signāls tika pieņemts un plaši izmantots signāls, ieslēdzot avārijas gaismu signalizāciju. Tomēr pēdējos gados valda uzskats, ka TAS IR AVĀRIJAS SIGNĀLS, tāpēc aizvien plašāk kā “Paldies!” signālu sāk pielietot kreisā un sekojoši labā virzienrādītāja ieslēgšanu uz dažām sekundēm. Tā ir zīme, ka Jums priekšā braucošo auto vada profesionālis.

Iesaku ļoti uzmanīties ar apdzīšanas manevra uzsākšanu, kad priekšā braucošais Jums parāda labo virzienrādi. Daļēji viņš uzņemas atbildību par to, ka pretējā virziena kustības josla ir brīva pārskatāmā attālumā. Tomēr no formālās puses pie CSNg izraisīšanas Jūs būsiet vainīgais. Es nepaļaujos uz šādiem signāliem, vienmēr pieņemu lēmumu pats.