auto pirkšana

Labdien! meklēju sev auto, kurš būtu ekonomisks degvielas patēriņā un remontos, lielākoties brauks 2-3 cilvēki, vēlams, ne pārāk zems, jo mūsu ielas mēdz applūst.Varētu būt kādus 5-6 gadus vecs, ne dārgāks par 7-8 tūkst.Kādus modeļus man ieteiktu skatīties? Ar cieņu, Anda

Sveiki! Ja gada vidējais nobraukums neplānojas vismaz ap 25 000 – 30 000 km, tad ieteiktu nefokusēties uz auto ar dīzeļdzinēju, bet izskatīt arī variantus ar benzīna motoriem. Dīzeļmašīnām tehnisko apkopju izmaksas parasti tomēr ir lielākas un tas pie neliela nobraukuma nereti “apēd” starpību, ko iespējams sataupīt, izmantojot ar dīzeļmotoru komplektētus auto.

Divi-trīs cilvēki pietiekami komfortabli jutīsies lielākajā daļā mūsdienu automobiļos. Ja mazsvarīgs nav kritērijs, lai mašīnai būtu paaugstināts klīrenss – virsbūves attālums no zemes, tas izvēles iespējas, protams, sašaurina. Ieteikšu pievērst uzmanību, piemēram, tādam auto kā “Nissan Qashqai” un līdzīgiem. Lai samazinātu vēlamā auto iegādes cenu un arī vēlāk ekspluatācijas izmaksas, izvēlieties versijas tikai ar priekšējiem velkošajiem riteņiem, jo pilnpiedziņa ekspuatācijā iznāk dārgāk. Arī degvielas patēriņš visticamāk 4×4 būs lielāks.

“Qashqai” 5-6 gadu vecumā gan par 7-8 tūkstošiem vismaz Latvijas lietoto auto tirgū nez vai būs pieejams. Par šādu summu ss.com tirgojas galvenokārt 2008.-2009. gada mašīnas. Taču “Qashqai” jau nav vienīgais uz ko skatīties.