Kā drīkst izmantot lāzerapgaismojumu?

Vai drīkst izmantot lāzerapgaismojumu vieglajām automašīnām aizmugurē?

Atvainojos par kavēšanos ar atbildi! Jāatzīst, bez konsultēšanās nejutos kompetents sniegt skaidrojumu, turklāt jautājums ir visai nekonkrēts. Nav norādīts, kuriem gaismas objektiem iecerēts mainīt lampas vai uzstādīt ko papildus… Tad nu lūdzu palīdzību Ceļu Satiksmes Drošības direkcijas (CSDD) speciālistiem.

Turpinājumā citēju CSDD: „No jautājuma īsti nav saprotams par kāda veida apgaismoju lasītājs ir vaicājis. Iespējams, ka jautājums – vai drīkst izmantot diodes numurzīmes apgaismojuma lukturī, kurā izgatavotājs paredzējis kvēlspuldzītes?

Galvenie nosacījumi numurzīmes gaismām – galvenais gaismas avots (diode) nedrīkst būt tieši redzams no aizmugures – tām tikai jāapgaismo numurzīmi. Otrkārt, ja spuldzes tiek mainītas un tiek izmantotas diodes, tad jāskatās, lai diožu stiprums (spilgtums), būtu tāds, lai pietiekami izgaismotu numurzīmi, bet gaisma nebūtu pārāk stipra jeb spilgta. Tas traucē ne tikai saredzēt numurzīmi, bet arī braukt aizmugurē.”

“AutoMedia.lv” no savas puses var vien piebilst, ka katrs auto pārbūves gadījums faktiski ir individuāls precedents un pirms veikt kādas darbības, iesakām iepriekš vērsties CSDD, lai saskaņotu iecerēto pārbūvi. Citādi var izrādīties, ka problemātiska kļūs ikgadējās tehniskās apskates iziešana.

Satiksmē, kā daudzi būs ievērojuši, piedalās automobiļi ar “visādiem brīnumiem” – visbiežāk tas attiecas tieši uz gaismas tehniku. Izplatīta ir prakse, ka uz skati saliek oriģinālās (ražotāja specifikācijā konkrētam automobilim paredzētas) spuldzes, bet pēc skates ‘sakrāmē’ LEDus, ksenonus, LED virtenes, papildu lukturus, kur pagadās utt. un dodas ielās. Policija, cik novērots, reti tam pievērš uzmanību. Taču tieši pašlaik ir uzsāktas tehniskā stāvokļa kontroles akcijas