Kā novērtēt autoskolu, kam uzticēties?

Eksperts Edgars Priekulis 2

Esmu nodomājusi iegūt B kategorijas vadītājas tiesības, bet nevaru saprast, kā lai izvēlos autoskolu, kur mācīties. Varbūt ir kaut kāds labāko autoskolu saraksts, kur kāda atbildīga valsts iestāde būtu novērtējusi daudzo autoskolu piedāvāto apmācību līmeni? Citādi netieku gudra, uz kuru skolu iet. Dažas dikti reklāmējas, citas mazāk. Vai tās, kas reklamējas ir labākas? Kā lai te kaut ko saprot. Varbūt ir kāds ieteikums? Esmu rīdziniece.”

Sveiki, Solvita!
Jūsu jautājums ir ļoti klasisks, bieži uzdots jautājums. Tātad – var ielūkoties CSDD majaslapā www.csdd.lv sadaļā “Statistika”, tālāk izvēloties “Autovadītāju apmācība” u.t.t. Jūs redzēsiet datus par autoskolām, kur procentuāli aprēķināts, kāda daļa autoskolas beidzēju nokārtojuši eksāmenus (valsts eksāmenus nevis autoskolas iekšējos eksāmenus) ar 1.reizi. Protams, japieņem, ka atlikušie pretendenti arī nokārtoja eksāmenus ar 2 vai 3.mēģinājumu. Tāpēc šī statistika ir relatīva, taču kaut ko par autoskolu kvalifikāciju tomēr vēsta.
Vai autoskolas, kas reklamējas, ir labākas citu vidū? Pieļauju, ka nē, vienkārši tām ir līdzekļi reklāmai.
Jūs, Solvita, varat paļauties uz paziņu un draugu rekomendācijām. Es varu apstiprināt to, ka visas autoskolas (jebkura autoskola) sagatavos Jūs valsts eksāmeniem, bet IEMĀCĪT droši braukt pašreizējā apmācību sistēmā spēj reta autoskola. Tas ir jāapzinās.