Polaris Brutus

Izlasīju rakstu ” Kompānija „Polaris” laidusi klajā jaunu un neparastu UTV („Utilitary Terain Vehicle”) modeli „Brutus”. Vai šāds traktors jāreģistrē ceļu satiksmei? Vai tas pieejams Latvijā?

Lai legāli piedalītos ceļu satiksmē, kas nozīmē izbraukšanu uz koplietošanas ceļiem, ir jāreģistrē ikviena transporta vienība. Vienīgi velosipēdi vēl ir tādā “peldošā” stāvoklī, bet arī tos CSDD reģistrē, ja vien īpašnieks ir izrādījis šādu vēlmi. Ja izmantošana paredzēta, piemēram, vien savas lauku saimniecības teritorijā, iespējams, var iztikt bez reģistrācijas. Taču – ja, nedod Dies’, ar šo tehnikas vienību tiks nodarīts kāds kaitējums trešo personu mantai vai cilvēku veselībai, tad tik un tā var iestāties atbildība arī par valstī noteiktā kārtībā nereģistrētas pašgājējtehnikas izmantošanu…

Kas attiecas uz pieejamību Latvijā – “Polaris” oficiālajā interneta vietnē uzrādīts, ka, ka Baltijas valstīs oficiālais pārstāvis skaitās Somijas uzņēmums “Brandt Polaris Oy”. Savukārt pārošanā uzrādās gan “Polaris” kvadracikli jeb ATV, gan “traktoriņi” arī dažādu pašmāju uzņēmumu piedāvājumos – gan lietoti, gan, iespējams, jauni.