AAS „BALTA”: aukstums veicina avāriju skaitu, bet mazliet samazina zādzības no auto

AAS Balta_logo

Pēc Latvijā lielākās apdrošināšanas sabiedrības „BALTA” datiem decembrī strauji iestājusies ziema veicinājusi ceļu negadījumu skaitu, kas atspoguļojies apdrošināšanas atlīdzību pieteikumu pieaugumā. Pērnā gada nogales izteikti mainīgie un ziemīgie laika apstākļi – intensīva snigšana, aukstums Ziemassvētkos un spēcīgs atkusnis pēc tam – vairojuši slidenu ceļu rezultātā fiksētas auto sadursmes, uzbraukumus gājējiem un priekšmetiem.

Slidenie ceļi, ziņo „BALTA”, veicinājuši uzbraukumus dažādiem objektiem, kas veido 21% no visiem pieteikumiem. Tostarp notikušas arī sadursmes ar citiem transportlīdzekļiem, kas kopumā ir 40% no decembrī saņemtajiem auto apdrošināšanas atlīdzību pieteikumiem.

Decembrī arī pieaudzis negadījumu skaits, kad notikušas sadursmes ar dzīvniekiem – fiksēti 56 gadījumi,

savukārt 2011.gada decembrī šādi gadījumi fiksēti nedaudz mazākā skaitā. Lielākoties sadursmes notikušas ar stirnām vai stirnāžiem.

Pēc „BALTA” datiem decembrī, salīdzinot ar novembri, nedaudz krities auto apzagšanu biežums, tomēr tāpat tas ir gana augsts un fiksēti teju 60 auto apzagšanas gadījumi, kad cietis transportlīdzeklis. Joprojām zagļiem esot aktuāli piesavināties automašīnu atpakaļskata spoguļu stikliņus. Tāpēc „BALTA” aicina automašīnu vadītājus neiegādāties spoguļu stikliņus nelegālā ceļā, lai nepirktu zagtu lietu un neatbalstītu zagļu piepelnīšanās rūpalu.

Decembrī „BALTA” reģistrējusi arī divus gadījumus, kad notikusi transportlīdzekļu pašaizdegšanās vai degšana no ārēja avota. Zaudējumu vidējās aplēses sastāda 3 000 latu.

Ceļojumu apdrošināšanā decembrī par 33% pieaudzis pieteikumu skaits par akūto saslimšanu gadījumiem. Lielākoties pieteikumi nākuši no ceļotājiem, kuri atpūtušies Spānijā. Decembrī būtiski palielinājies ceļojuma laikā gūto sporta traumu īpatsvars. Šādas traumas veido 18 % no decembrī saņemtajiem atlīdzību pieteikumiem. Tas saistāms ar klientu došanos uz ziemas sporta trasēm.

Ceļotājiem gadījušās nedienas arī ar bagāžu. Kā liecina „BALTA” dati, tad nedienas ar bagāžu veido 15% no visiem pieteikumiem šajā apdrošināšanas sektorā. Par šādu negadījumu vidējā atlīdzība sasniedz 93 latus. Bagāža visbiežāk bojāta, lidojot no Lielbritānijas un Dānijas, kā arī no Vjetnamas un Ķīnas.