AAS «Balta»: Jārēķinās ar OCTA cenu kāpumu

Ford Connect 2

Kā jau to savā atbildē, kādam mūsu lasītājam nesen pauda “AutoMedia.lv” eksperts apdrošināšanas jautājumos Mārtiņš Geršmanis, obligātās civiltiesiskās apdrošināšanas cenas pieaugs vēl. Tā kā šā gada deviņos mēnešos zaudējumu apjoms OCTA tirgū ir audzis līdz 1,2 miljoniem latu, ko radījušas polišu cenas, Latvijas autovadītājiem, visticamāk, būs jārēķinās ar OCTA cenu kāpumu, atzina apdrošināšanas sabiedrībā «Balta».

«Baltas» valdes loceklis Kristians Pudans norādīja, ka šā gada pirmo deviņu mēnešu OCTA rezultāti nav pārsteigums, un tirgus turpina radīt zaudējumus apdrošinātājiem jau teju deviņus gadus pēc kārtas, ar izņēmumu vien 2009.gadā.

«Joprojām iemesls ir polišu cena, kas jau pirms četriem gadiem piedzīvoja būtisku kritumu un, neskatoties uz atlīdzību izmaksu pieaugumu, nav atgriezusies sākotnējā līmenī. Lai arī Latvijas nedzīvības apdrošināšanas tirgū valda augsta konkurence, līdzšinējie rezultāti pierāda, ka nav ekonomiski pamatoti uzturēt šādu līmeni, tāpēc, visticamāk, sagaidāms straujāks OCTA cenu pieaugums,» skaidroja Pudans.

Viņš stāstīja, ka pēc Ceļu satiksmes un drošības direkcijas datiem kopējais

ceļu satiksmes negadījumu skaits šā gada deviņos mēnešos, salīdzinot ar attiecīgo periodu pērn, ir samazinājies par 8%, tomēr apdrošinātāju izmaksātās neto atlīdzības pieaugušas par 11%.

Lai gan negadījumu skaits ir bijis mazāks, taču avārijas acīmredzot bijušas ar nopietnākām sekām, kas attiecīgi segtas ar lielākām apdrošinātāju atlīdzībām. Tajā pašā laikā Latvijas apdrošinātāju parakstīto prēmiju apjoms ir pieaudzis lēnāk, sasniedzot 10% pieaugumu.

Jau ziņots, ka šā gada pirmos deviņus mēnešus OCTA nozare noslēgusi ar negatīvu bilanci 1,2 miljonu latu apmērā, biznesa portālu «Nozare.lv» informēja Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojā (LTAB).

Kā norāda LTAB valdes priekšsēdētājs Juris Stengrevics, galvenais iemesls negatīvajam rezultātam ir tas, ka ar ieņēmumiem no apdrošināšanas prēmijām pilnībā vairs nevar tikt nodrošināta visu izdevumu segšana, no kā izdarāms secinājums, ka, turpinot pieaugt izdevumiem, apdrošinātājiem ir jāsabalansē apdrošināšanas polišu cenas tā, lai novērstu zaudējumu apmēra tālāku palielināšanos.

2012.gada deviņos mēnešos apdrošināšanas sabiedrībām piekritušo atlīdzību prasību neto summa bija 14,4 miljoni latu, kas ir par 12% vairāk nekā 2011.gada deviņos mēnešos. Attiecīgi nopelnīto prēmiju summa bija 20,4 miljoni latu ar pieaugumu 7% apmērā.