Aicina pieteikties AAS „Balta” gada balvai “Drošākais uzņēmuma autoparks 2012″

Volvo_Geteborga 037

Apdrošināšanas sabiedrība „Balta” kopīgi ar Latvijas Darba devēju konfederāciju un “Drošas Braukšanas Skolu” šogad pirmo reizi rīko konkursu “Drošākais uzņēmuma autoparks”. Konkursa mērķis ir noskaidrot Latvijas uzņēmumus, kur vissekmīgāk tiek veikta uzņēmumu autoparku pārvaldīšana, kā arī palīdzēt uzņēmumiem izvērtēt iespējamos riskus, kas saistīti ar uzņēmuma autoparka pārvaldīšanu, kā arī sniegt padomus tā efektīvākā un drošākā pārvaldīšanā.

Latvijā ir simtiem uzņēmumu ar lielāku vai mazāku autoparku. Bet kurš no uzņēmumiem prot visveiksmīgāk pārvaldīt autoparkus, piemēram, sekot līdzi resursu izlietošanai, darbinieku braukšanas spēju uzlabošanai, nelaimes gadījumu skaitu novēršanai un autotransporta uzturēšanai tehniskā kārtībā?

Pirmo reizi Latvijā to nolēmusi noskaidrot apdrošināšanas sabiedrība „Balta” kopā ar sadarbības partneriem – Latvijas Darba devēju konfederāciju (LDDK) un “Drošas Braukšanas Skolu”, izvērtējot autoparkus un piešķirot „Balta” gada balvu “Drošākais uzņēmuma autoparks 2012″.

Konkursā uzņēmēji var pieteikties un piedalīties bez maksas. Konkursa mērķis ir ne vien noskaidrot labākos uzņēmumu autoparku pārvaldītājus, bet arī sniegt individuālas bezmaksas konsultācijas un aicināt piedalīties semināros, lai uzņēmumu vadītājiem un to autoparku atbildīgajiem darbiniekiem dotu praktiskus padomus, kā labāk un efektīvāk pārvaldīt autoparkus, kā arī rūpēties par satiksmes drošību.

„„Balta” kā tirgū vadošā apdrošinātāja misija ir iespēju robežās nodrošināt klientu biznesa nepārtrauktību un ierastā komforta līmeņa nemainīgumu arī autoparku pārvaldības jomā. Mēs redzam, ka to var sasniegt ar izpratni par riskiem, atbilstošu apdrošināšanas aizsardzību un ar paredzamu, sakārtotu un katrai situācijai atbilstošu atlīdzību procesu. Tāpēc mēs dalāmies ar savām zināšanām. Turklāt prasmīga pārvaldība atmaksājas arī finansiāli, jo uzņēmums spēj būt saudzīgs ne tikai pret savu biznesu, bet arī pret dabu un pārējiem ceļu satiksmes dalībniekiem,” skaidro „Balta” risku parakstīšanas pārvaldes vadītājs Gatis Kaģis.

Pieteikties konkursam un izmantot iespēju iekļūt pirmajā drošāko uzņēmumu autoparku TOP tiek aicināti visi uzņēmumi, kuru autoparkā ir 10 vai vairāk transportlīdzekļi. Uzņēmumi savu dalību konkursam var pieteikt līdz 2012.gada 5.novembrim portālā TVNET, elektroniski aizpildot īsu pieteikuma veidlapu un sniedzot pirmajai konkursa kārtai nepieciešamo informāciju. Pieteikuma anketa pieejama http://www.tvnet.lv/auto/anketa.

Pēc pieteikumu apkopošanas, konkursa žūrija izvērtēs pieteikumos norādīto informāciju un aicinās dalībnieku pārstāvjus uz tikšanos ar žūriju un profesionāliem konsultantiem. Līdz 2012. gada 15. decembrim žūrija izvērtēs gan pirmajā, gan otrajā kārtā iegūto informāciju un noteiks uzvarētājus, kā arī izveidos Latvijas 2012.gada drošāko uzņēmumu autoparku TOP. Savukārt 2013. gada 18. janvārī visi dalībnieki tiks aicināti uz konkursa noslēguma pasākumu. Tā pirmajā daļā norisināsies seminārs, kurā eksperti dalīsies ar vērtīgu informāciju par labāku uzņēmumu autoparku pārvaldību, drošības uzlabošanu darba vidē un cilvēkresursu vadībā, bet otrajā daļā tiks nosaukti 10 labākie uzņēmumu autoparki, piešķirot vērtīgas balvas.

Konkursa dalībnieki tiks vērtēti trīs grupās, ņemot vērā uzņēmuma autoparka lielumu un transportlīdzekļu tipu. Autoparki ar 10 līdz 30 transportlīdzekļiem tiks vērtēti mazo un vidējo autoparku grupā, bet autoparki ar vairāk nekā 30 transportlīdzekļiem tiks vērtēti lielo autoparku grupā. Savukārt uzņēmumu autoparki, kuros ir 10 vai vairāk kravas transportlīdzekļi, tiks vērtēti atsevišķā komerctransporta autoparku grupā. Katras grupas labākie uzņēmumi saņems vērtīgas balvas no apdrošinātāja „Balta”, “Drošas Braukšanas Skolas”, portāla TVNET un citiem konkursa atbalstītājiem.

„Balta” gada balvas “Drošākais uzņēmuma autoparks 2012″ pretendentus vērtēs kompetentu ekspertu žūrija, kuras sastāvā ir aicināts apdrošināšanas sabiedrības „Balta” risku parakstīšanas pārvaldes vadītājs Gatis Kaģis, LDDK pārstāvis Pēteris Druķis, “Drošas Braukšanas Skolas” apmācību direktors Artūrs Priednieks, sertifikācijas uzņēmuma “Bureau Veritas” vadošais auditors darba drošībā un autoparku energoefektivitātē Ilgvars Kadiķis, satiksmes drošības eksperts Pauls Timrots un autožurnālists, žurnāla “TopGear Latvija” galvenais redaktors Ilmārs Līkums.