Kampaņa “Pārsteidz ziemu!” noslēgusies, pārbaudīti vairāk nekā 600 auto

Parsteidz_ziemu_02

Akcijā „Pārsteidz ziemu!”, kas no 6. – 20.oktobrim Rīgā un citās pilsētās norisinājās pēc auto logu slotiņu „Champion” un spuldžu „Osram” oficiālā izplatītāja Latvijā “Getz Bros & Co (Latvia) Ltd.”, apdrošināšanas kompānijas “Seesam Insurance AS”, riepu centru tīkla „Pirelli Key Point” un Latvijas Autoinženieru asociācijas iniciatīvas, bez maksas tika pārbaudītas vairāk nekā 600 automašīnas. Apkopotie dati liecina, ka visbiežāk vadītāji ignorē vējstikla tīrāmo slotiņu sliktu stāvokli.

Riepu protektors un gaisa spiediens riepās, auto lampu intensitāte, kā arī vējstikla slotiņas ir tās lietas, kas, iestājoties rudens un ziemas sezonai, nodrošina lielāku drošību, bet darbspējīgs akumulators ļauj autovadītājam būt drošam, ka kādā aukstā un drēgnā rītā viņš nepaliks kājniekos. Minēto lietu bezmaksas pārbaudi automašīnu īpašnieki novērtēja un dažviet pat veidojušās rindas, atzīst akcijas rīkotāji.

Auto tehnisko pārbaudi veikušo “Pirelli Key Point” speciālistu apkopotie dati liecina, ka savām mašīnām riepas vajadzētu nomainīt 25% īpašniekiem. Trešdaļai no pārbaudītajiem auto akumulatori nav labā darba kārtībā un ziemas apstākļos pastāv risks, ka tie atteiks darboties. Šavukārt pārbaudīto automašīnu spuldžu gaismas intensitātes diagnostika ar luksometru parādījusi, ka lielākajai daļai auto gaismas ir kārtībā. Turpretim

visnevērīgākie vadītāji bijuši pret vējstiklu tīrāmo slotiņu stāvokli, jo tikai 50% no pārbaudītajiem auto tās ir labā darba kārtībā.

Kampaņas ietvaros katrs apmeklētājs saņēmis auto apsekojuma anketu, kurā atzīmēti visi pārbaudes rezultāti, kas ļauj tehnisko nepilnību gadījumā doties uz servisu, lai nebūšanas laikus novērstu un pienācīgi sagatavotos drošai braukšanai gan rudens, gan ziemas laikapstākļos.

„Mums ir prieks, ka kampaņa rada atsaucību un cilvēki bija gatavi veltīt tai savu laiku. Tas nozīmē, ka autovadītāji domā par savu drošību, tādējādi padarot drošāku satiksmi uz ceļiem kopumā,” gandarīta ir “Seesam Insurance AS” Latvijas filiāles Mārketinga un sabiedrisko attiecību departamenta speciāliste Dace Raciborska.

„Lai izvairītos no problēmām, kas saistītas ar automobiļa iedarbināšanu ziemā, nepieciešams noskaidrot akumulatora sliktas darbības, ja tāda ir, iemeslu, novērst iespējamās jaudas noplūdes, kā arī pārbaudīt starteri un ģeneratoru un uzlādēt akumulatoru pirms ziemas sezonas. Diemžēl ne visi vadītāji zina, ka nepareizs riepu spiediens veicina ne tikai ātrāku riepas nodilumu, bet arī pasliktina auto vadāmību. Spiediena pārbaudi vajag veikt regulāri. Savukārt, ja konstatēts nevienmērīgs riepu nodilums – tas nozīme, ka automašīnai nepieciešams veikt savirzes regulēšanu,” iesaka „Pirelli Key Point” pārstāvis Mārtiņš Grīnbergs.

Sīkāka informācija par akciju: www.parsteidzziemu.lv