Andris Dambis savu jaunradi piesaka izstādē “Tech Industry 2014”

Dambja auto

No 4. līdz 6. decembrim Ķīpsalā norisināsies Baltijas lielākajā metālapstrādes un mašīnbūves izstāde “Tech Industry”, kur līdztekus mašīnbūves nozares lielvalstu – Vācijas, Itālijas un Somijas – plašajam piedāvājumam varēs apskatīt arī Latvijas speciālistu veikumu.

Tostarp Ķīpsalas izstāžu hallē būs aplūkojams arī Latvijas autosporta inženiera un konstruktora Andra Dambja vadībā tapušais elektromobilis „PP02”. Ja atceraties, ar šo auto Latvijas komanda gada sākumā piedalījās leģendārajās Paikspīkas kalnā braukšanas sacensībās ASV.

„Mēs esam iebūvējuši mūsu pašu ražotos elektriskās piedziņas agregātus automobilī, kas vizuāli izskatās pēc „Tesla Roadster”. Neapšaubāmi „Tesla” ir vislabākie elektroautomobiļi, taču viņu vārds autosportā vēl nav dzirdēts. Mūsu gan!” sava lolojuma „PP02” unikalitāti komentē Andris Dambis.

Viņš atklāj, ka arī nākamgad pošas ar iekarot Koloradospringsas serpantīnus. Turklāt uzsver, ka mašīnai ir veikti dažādi uzlabojumi, un šoreiz latvieši dosies uz Ameriku nevis tikai uzbraukt kalnā, bet gan ar ārkārtīgi ambiciozu plānu –

izcīnīt uzvaru, turklāt UZVARU ABSOLŪTAJĀ VĒRTĒJUMĀ.

Bez tam „OSC” stendā interesenti varēs iekāpt pasaules pirmajā elektriskajā rallija automobilī „OScar eO”, kas ir pārvarējis trīs pasaules iespaidīgākos bezceļu rallijus – „Dakaras ralliju”, „Silk Way” un „Africa Eco Race”, kopumā pieveicot 18 000 kilometru.

Izstāžu hallē ieripos ne tikai auto, bet arī Latvijā ražoti velosipēdi! Cilvēkiem ar kustības traucējumiem, kā arī senioriem sociālās uzņēmējdarbības projekts „HOPP” piedāvās trīs veidu riteņus, kurus iespējams modificēt atbilstoši specifiskām vajadzībām. „Ideja par pieaugušo trīsriteņiem radās, apvienojot pieredzi, entuziasmu un zināšanas. Jau ceturto sezonu cenšamies palīdzēt tiem, kam pārvietošanās brīvība nav pašsaprotama lieta,” stāsta „HOPP” līdzautore Madara Makare.

Daudzi noteikti atceras padomju laikā populāro trīsriteni „Spārīte”. Tas ir atgriezies! Tā uzlaboto versiju izstādē prezentēs „Velo machine”. Turklāt uzņēmuma īpašnieks Edgars Samharadze atklāj: „Šobrīd noris pēdējie darbi pie jauna skrejriteņa, kas savu pirmizrādi piedzīvos tieši izstādē.”

ZALA SPARITE_samazin

Klasisko un dizaina velosipēdu piekritēji varēs apskatīt Toma Ērenpreisa un viņa kolēģu 2014. un 2015. gada velosipēdu kolekcijas. Atgādināsim, ka pirmais „Ērenpreiss” ražotais velosipēds dienas gaismu ieraudzīja tālajā 1922. gadā.

Ar plašāku dalībnieku piedāvājumu, kā arī tematisko semināru un diskusiju programmu var iepazīties: www.bt1.lv/techindustry.