Apdrošinātājs: aizvadītās nakts vētrā bojātas arī automašīnas

Vetras postijumi_Edijs Palens LETA

Pēc aizvadītajā naktī piedzīvotās pēdējo gadu Latvijā spēcīgākās vētras apdrošināšanas sabiedrības „Balta” šodien aktīvi saņem atlīdzību pieteikumus par nodarītajiem postījumiem klientu īpašumam, tostarp automobiļiem.

Vairākos gadījumos „Balta” saņēmusi pieteikumus arī par vētras laikā bojātām automašīnām, tām atrodoties uz ielas vai māju pagalmos. Galvenokārt automašīnām nodarīti kosmētiski bojājumi – uzkrituši koki, to zari. Tāpat dažkārt no mājām norautie apmetuma gabali bojājuši spēkratu jumtus, bagāžnieku vākus vai motoru pārsegus.

Pēcpusdienā bija saņemti jau 78 pieteikumi par zaudējumiem automašīnām vai īpašumam visā Latvijā.

To atlīdzināšanai „Balta” pašlaik rezervējusi 62 000 latu. Līdzīgus pieteikumus par vētrā bojātiem auto noteikti saņem arī citas apdrošināšnas kompānijas.

„Paredzam, ka šajā vētrā gadījumu skaits var pieaugt līdz pat simts pieteikumiem, visticamāk tos turpinās pieteikt visu šo un nākamo nedēļu. Arī iepriekšējā vētra maija beigās nodarīja zaudējumus vairāk nekā simts „Balta” klientiem. Atlīdzību pieteikumi ienāk no visas Latvijas, mazliet mazāk no Latgales puses,” stāsta „Balta” atlīdzību direktors Ingus Savickis.