Apdrošinātājs: ceļot ar auto ir bīstamāk kā lidot, cilvēki neapzinās patieso risku

Ford Kuga April2008 031

Apdrošināšanas sabiedrības „BALTA” pieredze liecina, ka ceļošana ar automašīnu un iekļūšana ceļu satiksmes negadījumos ir arī viens no biežākajiem nāves cēloņiem ceļojumu laikā.

Dodoties ceļojumos, cilvēki lielākoties apdrošinās, ja lido ar lidmašīnu. Turklāt tas tiek darīts, lai būtu mazāk jāuztraucas par problēmām ar bagāžu, ceļojuma aizkavēšanos vai citām neparedzētām situācijām un nevis iespējamo nelaimes gadījumu dēļ. Savukārt ceļošana automobilī tiek uztverta kā ikdienišķa pārvietošanās un nereti tiek piemirsts, ka ceļošana ar auto pēc statistikas ir bīstamāka nekā lidošana ar lidmašīnu.

Pēc “BALTA” datiem, ik gadus vidēji divi cilvēki ceļojuma laikā iekļūst negadījumā un zaudē dzīvību.

„Jāteic, ka cilvēka dabā ir baidīties no tādiem traģiskiem nelaimes gadījumiem kā aviokatastrofas, tomēr to daudzums ir nesalīdzināmi mazāks nekā ceļu satiksmes negadījumu skaits. Ņemot vērā, ka aviokatastrofas medijos tiek atspoguļotas daudz plašāk, cilvēku uztverē tiek radīta šķietamība, ka šādi negadījumi notiek visbiežāk. Tādējādi ceļu satiksmes negadījumi kļūst par tādu kā „kluso slepkavu”, tāpēc nereti, kad draugu pulks vai ģimene dodas ceļojumā uz ārvalstīm ar automašīnu, atpūtnieki pat neiedomājas par savu drošību vai izmaksām, kas var rasties, ciešot ceļu satiksmes negadījumā ārzemēs,” rezumē „BALTA” atlīdzību direktors Ingus Savickis.

„BALTA” atlīdzību dati liecina, ka klientiem, kas iegādājušies ceļojuma apdrošināšanu, ceļu satiksmes negadījumos rodas smagāki miesas bojājumi nekā citās situācijās, kuras var atgadīties atpūtas laikā. Risks iekļūt ceļu satiksmes negadījumā ir augsts, arī traumas ir daudz smagākas nekā, piemēram, pēc uzkāpšanas uz jūras eža. Avāriju sekas bez apdrošināšanas polises ceļotājam ārzemēs var būt grūti apmaksājamas.

Pēc „BALTA” datiem, vidējās izmaksas ceļu satiksmes negadījumā, to piedzīvojot ārvalstīs, ir salīdzinoši lielas – 1672 lati. Lielākā izmaksātā atlīdzība bijusi pat 10 500 latu.

Valstis, kurās „BALTA” klienti visbiežāk iekļuvuši ceļu satiksmes negadījumos, ir Polija, Austrija, Itālija, Slovēnija, Slovākija, Turcija, Bulgārija, Francija, Taizeme, Nīderlande.