Apdrošinātājs: Rekordlielos apmēros turpina zagt auto spoguļus

BMW X5 presentacija_Riga 02.11.2013. 06

Pēc „If Apdrošināšana” datiem šī gada pirmajos divos mēnešos sasniegts lielākais visu laiku rekords auto spoguļu zādzību ziņā, kas, salīdzinot ar iepriekšējiem četriem gadiem, ir vidēji četras reizes lielāks. Tāpēc autovadītājiem līdz ar KASKO polises iegādi tiek piedāvāta bezmaksas auto spoguļu marķēšana.

Dažādiem krimināliem elementiem, auto spoguļu zādzības joprojām ir ienesīga nodarbe, jo spogulis vai tā daļa stikliņš ir viegli nozogama auto detaļa ar salīdzinoši lielu vērtību. Kā zināms, profesionāli zagļi spoguļu stikliņus var nozagt dažu sekunžu laikā un arī visa spoguļa „aiznešana“ neprasa daudz vairāk laiku.

Īpašā cieņā, protams, esot dārtgu mašīnu spoguļi, jo, piemēram, „Mercedes-Benz” modeļiem to vērtība var sasniegt pat 1563 eiro, bet „Porsche Cayenne” spogulīšu nomaiņa izmaksājot 900 – 1000 eiro. Tādēļ

„If” sadarbībā ar servisa centru „Autonams“ piedāvā bezmaksas auto spoguļu marķēšanu.

Tiesa, šāds bezmaksas pakalpojums būs pieejams tikai tiem „If“ klientiem, kuri iegādāsies KASKO apdrošināšanu un ir visu modeļu BMW vai „Mercedes-Benz”, kā arī „Lexus RX”, „Porsche Cayenne”, „Audi Q“ sērijas krosoveru, kā arī „Toyota Land Cruiser“ īpašnieki.

2014.gada janvārī un februārī „If Apdrošināšana” atlīdzību daļā saņemti 152 klientu atlīdzību pieteikumi par dažādiem autovandālisma gadījumiem, no kuriem lielākā daļa – 121 pieteikums – ir par nozagtiem auto spoguļiem. Savas līderpozīcijas joprojām nav zaudējuši BMW auto spoguļi (vairākums ir X5 modeļi), kas veido 38% no visiem nozagtajiem auto spoguļiem. Tāpat nemainīgi augsts esot arī „Mercedes-Benz” un „Lexus” spoguļu zādzību skaits.