Apdrošinātājs: Šogad aktualizējusies vējstiklu bojājumu problēma

Auto Vejstikls

Apdrošināšanas sabiedrības „Balta” jaunākie dati liecina, ka šogad autovadītājiem aktualizējušās problēmas ar vējstikliem. No šī gada sākuma līdz jūlija beigām pieteikto bojāto vējstiklu skaits ir gandrīz par 20% lielāks nekā attiecīgajā periodā pērn.

Šogad šo problēmu izteiktāk izjūt arī mūsu kaimiņvalstī Igaunijā, kur „Balta” māsas kompānija „RSA Kindlustus” izmaiņas novēroja jau šī gada pirmajos divos mēnešos, kad pieteikto bojāto vējstiklu skaits bija dubultojies, salīdzinot ar pērnā gada attiecīgo periodu.

Lai arī vējstiklu bojājumu skaits šogad ir palielinājies, „Balta” dati liecina, ka šie bojājumi ir saglabājuši savu proporcionālo daļu kopējā negadījumu ainā, kas nozīmē tikai to, ka ir palielinājies kopējais atlīdzību gadījumu skaits. Kā liecina apdrošinātāja dati, 2013.gadā līdz jūlija beigām no kopējā KASKO atlīdzību pieteikumu skaita gandrīz ceturtdaļa pieteikto gadījumu ir tieši vējstiklu bojājumi. Arī 2012.gadā pieteikto vējstiklu negadījumu apjoms ir līdzīgs – 24%.

„Visbiežāk vējstiklu bojājumi tiek fiksēti pavasarī un vasaras sākumā, kad pēc ziemas perioda mainās ceļa seguma struktūra,” norāda „Balta” atlīdzību direktors Ingus Savickis.

Izvērtējot pieteikto gadījumu skaitu dažādos Latvijas ceļu posmos, var secināt, ka vējstiklu bojājumi vienlīdz bieži tiek reģistrēti visos Latvijas reģionos, tomēr

ceļa posmos Jelgavas un Lietuvas virzienā iegūto vējstiklu bojājumu skaits ir aptuveni par 20% lielāks nekā citur.

„Balta” izmaksāto atlīdzību summa par vējstiklu bojājumiem, salīdzinot ar pērnā gada pirmajiem septiņiem mēnešiem, ir pieaugusi par 29%, bet pieteikto gadījumu skaits šajā laikā ir pieaudzis pat 20%. Pērn pirmajos septiņos mēnešos par vējstiklu negadījumiem atlīdzību apjoms sasniedza 220 047 latus, bet šogad attiecīgajā periodā izmaksāti 283 182 lati.