Aprīļa beigās notiks izstāde “AUTO 2022”

1-Izstade Auto 2018

No 29.aprīļa līdz 1.maijam Ķīpsalā notiks starptautiskā autoindustrijas izstāde “Auto 2022”, kurā tiks piedzīvotas vairākas Baltijas mēroga pirmizrādes. Izstādē būs apskatāms pirmais “Nissan” elektriskais krosovers, visdārgākais “Škoda” modelis, Londonas taksometra inkarnācija un tikko no Amerikas ieradies jaunās paaudzes “Jeep Grand Cherokee”. Būšot arī kāds pavisam īpašs itāļu superauto, ko pagaidām organizatori patur noslēpumā.

“Joprojām noris aktīvs darbs pie izstādes “Auto 2022” komplektēšanas, norāda rīkotāji. Neskatoties uz izaicinājumiem autobūves nozarē, kas ietekmē autoražošanas un piegādes procesus pasaulē un arī Latvijā, auto izplatītāji ir sarūpējuši jaunāko auto modeļu pirmizrādes,” stāsta izstādes “Auto” vadītājs Gints Šāvējs.

Tiešā ceļā no Amerikas!
Baltijas mēroga pirmizrādi “Auto 2022” piedzīvos jaunās paaudzes “Jeep Grand Cherokee” apvidus automobilis. Zīmīgi, ka izstādē apskatāmais greznais automobilis būs ieradies pa tiešo no ASV – šī modeļa īpašajā, pagarinātās riteņu bāzes versijā “L”. Tādējādi tā būs patiesi ekskluzīva jaunā “Jeep” flagmaņa debija Baltijas tirgū, jo Eiropas Savienības tirgum pielāgotās modifikācijas piegāde vēl kavējas. Kā norāda markas izplatītājs, kaut arī Latvijā šis modelis būs pieejams tikai ar standarta garuma riteņu bāzi, amerikāņu un Eiropas tirgum paredzētajam modelim interjers būs praktiski identisks, tādēļ izstādes apmeklētāji varēs pilnvērtīgi novērtēt jauno “Jeep Grand Cherokee” modeli.
Jeep Grand Cherokee - 1

Vairāki jauni elektriskie auto modeļi
Ar katru gadu autobūvē ir arvien vairāk jauno modeļu, kas ir simtprocentīgi elektriski. “Nissan” paziņojis, ka no nākamā gada jaunus simtprocentīgus iekšdedzes dzinēja modeļus neieviesīs, līdz ar to izstādes “Auto 2022” Baltijas mēroga pirmizrādē varēs aplūkot šīs markas nākotnes vēstnesi “Ariya” – pirmo “Nissan” elektrisko kupejas krosoveru, kas pieejams arī pilnpiedziņas versijā ar diviem elektromotoriem.

Par to, ka elektrificētā nākotne ir neizbēgama pat citkārt konservatīvo modeļu segmentā, liecina “Ford Mustang” jaunā versija “Mach-E”, kas ir šī leģendārā amerikāņu muskuļauto simtprocentīgi elektriskā krosovera versija, kura izstādē būs apskatāma “Eleport” stendā. Jaudīgajā “GT” versijā šāds “Mustang” elektromobilis līdz 100 km/h paātrinās nieka 3,7 sekundēs – ātrāk nekā jebkura tā sērijveida versija ar benzīna dzinēju.
Ford Mustang Mach-E - 2

Ne vienmēr elektromobilis nozīmē, ka tā enerģijas rezervju atgūšanai nepieciešams pieslēgties pie elektriskās ligzdas. Ir elektromobiļi, kuri burtiski ir jāuzpilda ar degvielu. Tāds, piemēram, ir jaunais “Hyundai Nexo”, kas Latvijas mērogā debitēs izstādē “Auto 2022” un kurā elektroenerģija tiek ražota ar ūdeņradi, līdzīgi kā “Toyota Mirai” modelī. Ar pilnām ūdeņraža tvertnēm šāds elektriskais krosovers spējīgs nobraukt vairāk nekā 600 kilometru.

Franču auto modeļiem vairākas pirmizrādes
Bagātīgi ar pirmizrādēm priecēs Francijas autoražotāji – lai arī ne būtiskākais modelis vietējam tirgum, tomēr ar savu simpātisko veidolu vislielāko apmeklētāju uzmanību noteikti piesaistīs mazais un divvietīgais “Citroën Ami”, kas ar 7000 eiro cenu Francijā ir viens no vislētākajiem elektromobiļiem tirgū. Tāpat šis ražotājs prezentēs savu jauno flagmani – “C5 X”, kas apvieno sedana, liftbeka un apvidus auto formas. Vēl pirmizrādi izstādē “Auto 2022” piedzīvos elektriskais vieglā komercauto modelis “ë-Berlingo” un modernizētais apvidus automobilis “C5 Aircross”.

Savukārt “Peugeot” uz autoizstādi Ķīpsalā būs atgādājis jaunās paaudzes “Peugeot 308”, kurš ir pirmais šīs markas modelis ar jaunā dizaina logotipu, kas “Peugeot” ievada jaunā ērā, virzoties uz elektromobilitāti. Šis kompaktais hečbeks būs pieejams arī hibrīda versijās.

Vēl vienu Baltijas mēroga pirmizrādi Ķīpsalā piedzīvos “Renault” simtprocentīgi elektriskais “Megane E-Tech” modelis, kas ir izstrādāts pilnībā no nulles un speciāli elektromobiļiem paredzētas platformas. Turklāt tas ir viens no pirmajiem sērijveida modeļiem pasaules autobūvē ar “Google” izstrādāto operētājsistēmu automobiļiem.

Vācu autoražotāju jaunumi un “premium” segments
No Vācijas autoražotāju jaunākiem modeļi būs “Volkswagen Taigo” kupejas tipa apvidus automobilis, kas tapis uz kopīgas platformas ar “Polo” un “T-Cross” modeli, par kuru tas ir lielāks, gabarītos piekāpjoties tikai “T-Roc” apvidniekam. Vēl viens jaunums ir “VW Multivan” (T7) mikroautobuss, kas jaunajā paaudzē pieejams arī hibrīda modifikācijā.

Vēl vācu autoražotāju ekspozīcijā būs apskatāmi “premium” segmenta pārstāvji “Audi” un “Mercedes-Benz”, no kuriem otrais sola kādu jaunu elektriskā modeļa pārsteigumu.

Visdārgākais “Škoda” modelis
Baltijas mēroga pirmizrādi izstādē “Auto 2022” piedzīvos “Škoda” jaunākais elektromobilis “Enyaq Coupe iV”, kas ir kupejas tipa modifikācija jau pazīstamajam “Enyaq iV” modelim un sportiskajā “RS” modifikācijā ir visdārgākais Čehijas autoražotāja sērijveida modelis, pārspējot “Kodiaq RS” un “Superb Laurin&Klement”.
Skoda Enyaq Coupe iV - 1

Vēl “Škoda” izstādē Ķīpsalā prezentēs jaunās paaudzes “Škoda Fabia” sportisko modifikāciju “Monte Carlo”, kas radīta par godu “Škoda” uzvarai Montekarlo rallijā. Šajā versijā mazais hečbeks atšķiras ar sportiskāku eksterjera un interjera dizainu, kā arī bagātīgāku aprīkojumu.

Leģendārā Londonas taksometra inkarnācija
Gluži kā Bigbens, viens no Londonas pilsētas simboliem ir melnais taksometrs, kas bez būtiskām izmaiņām ir pazīstams vēl no septiņdesmitajiem gadiem. Jaunajā ekoloģisko rūpju ērā Londonas taksometri piedzīvojuši jaunu inkarnāciju ražotāja LEVC hibrīda modeļa “TX” izpildījumā, kas ir ķīniešu “Geely” un zviedru “Volvo” tehnoloģiju apvienojums. Jaunais modelis ir tikpat ietilpīgs kā līdzšinējais, un arī šajā džentelmeņi var sēdēt ar cilindru galvā. Izstādē “Auto 2022” būs apskatāma arī tā komerctransporta versija “VNS”.
LEVC TX - 2

Auto mehānika – viss nepieciešamais auto apkopei
Izstādē “Auto 2022” būs ne tikai jaunākie auto modeļi, bet arī klasiskie un sacīkšu automobiļi, tostarp Latvijas autopircēju ceļveža “WhatCar.lv” ekspozīcijā. Vēl izstādē varēs apskatīt ceļošanai piemērotus kemperus un mikroautobusus, tāpat būs pārstāvēti kvadricikli un elektroskūteri.

Sadaļā “Auto mehānika”aktuālo nozares piedāvājumupiedāvās tādi pazīstami nozares uzņēmumi kā “Eleport”, “Krown”, “Ehrle”, “Auto Palete”, “Animo”, “Kurbads”, “Rags”, “Signeda” u.c. Izstādes apmeklētāji varēs iepazīties ar auto apkopes līdzekļiem, pretkorozijas apstrādes iespējām, iekārtām un tehniku autoveikaliem, automazgātavām, servisiem un, protams, elektrouzlādes stacijām.

“Auto Exotica” – neparasti spēkrati
Jau ierasts, ka apmeklētāju vislielāko vērību gūst “Auto Exotica” eksponāti – reti un neparasti automobiļi, jaudīgi un pārbūvēti sportiskie automobiļi, kā arī klasiskie un retro auto. Izstādē norisināsies arī konkurss “Auto Exotica Awards 2022”, kurā tiks noskaidrots un apbalvots visjaudīgākais, “vismuskuļotākais”, viseksotiskākais un visekskluzīvākais auto.