Apsūdz „FIAT” un „VW” nepatiesu degvielas patēriņa rādītāju uzrādīšanā

Fuel_gauge_1

Itāļu patērētāju tiesību aizsardzības biedrība „Altroconsumo” pēc veiktiem testiem paziņojusi, ka vairākiem „FIAT” un „Volkswagen” modeļiem reālais degvielas patēriņš ir būtiski lielāks nekā ražotāju uzrādītais.

Šajā sakarā organizācija ir sagatavojusi iesniegšanai tiesā prasību pret abiem auto ražotājiem, vēloties piedzīt kompensāciju par labu spēkratu īpašniekiem.

„Altroconsumo” ir publicējuši pašu veiktu „Fiat Panda 1.2” un „VW Golf 1.6 TDI” testu rezultātus, kas uzskatāmi pierāda, ka abu automobiļu reālais degvielas patēriņš „negaidīti” izrādījies augstāks par ražotāju tehniskajos datos solīto.

Dažādos režīmos starpība svārstās no 18 līdz 50% robežās.

Tādējādi, pamatojoties uz statistikas datiem, kas liecina, ka vidēji katrs itāļu auto lietotājs gadā nobrauc aptuveni 15 000 km, „Fiat Panda” īpašnieks par degvielu spiests pārmaksāt 247 eiro, bet „VW Golf” īpašnieks attiecīgi – 509 eiro. Tieši šādu summu patērētāju tiesību aizstāvji prasa kompensēt labticīgajiem klientiem. Lūkosim, ko par to teiks taisnā tiesa!

Atgādināsim, šobrīd izstrādes stadijā ir jauna metodika, kas ļaus iegūt reālistiskākus degvielas patēriņa rādītājus un atņems ražotājiem „manevru” iespējas.

Birkas: ,