“Audi” – jaunais FIS Ziemeļu divcīņas Pasaules kausa izcīņas partneris

Audi un Ziemelu divcina FIS

Autoražotājs „Audi” jau ilgstoši pazīstams kā ziemas sporta veidu, galvenokārt slēpošanas atbalstītājs. Tagad Ingolštates uzņēmums ir kļuvis par galveno Ziemeļu divcīņas (slēpošana + tramplīnlēkšana) Pasaules kausa izcīņas 2013./2014. gada sezona sponsoru.

Ziemeļu divcīņa ir kļuvusi par vēl vienu disciplīnu, kura tiek organizēta zem „Audi” karoga, papildinot ilggadējo atbalstu un sadarbību ar Starptautisko Slēpošanas federāciju (FIS). „Audi” jau ir atbalstījis FIS Pasaules čempionātu slēpošanā un FIS Pasaules čempionātu slēpošanas krosā, kā arī prezentēs nākamos divus FIS Pasaules čempionātus kalnu slēpošanā, kas norisināsies 2015. un 2017.gadā.

Pasaules kausa 2013./2014. gada sezona sāksies novembra beigās

Somijas pilsētā Kūsamo un turpināsies vienpadsmit citās vietās Eiropā un Krievijā, līdz noslēgsies fināla sacensībās nākamā gada martā. Sezonas kulminācija ir jaunā „Trīskāršā ziemeļu divcīņa“. Tajā tiks apkopoti vienas nedēļas nogales laikā trīs notikušu posmu rezultāti, kur katru rezultātu veidos tramplīnlēkšanas attālums un distanču slēpošanā nobrauktie kilometri. Tā norisināsies no 2014. gada 17. līdz 19. janvārim Zēfeldē (Austrijā).

„Audi” jau vairākus gadus sadarbojas ar ziemeļu divcīņas slēpotājiem Vācijā un citās valstīs. Sportistiem šāda sadarbība nodrošina būtiskas priekšrocības sacensību laikā. „Audi” vēja tunelī, kur parasti tiek izmēģināti automobiļi,  tramplīnlēcēji imitē ilgstošākas lidojuma fāzes un izmanto iespēju pilnveidot lejupslīdi un lidojumu, balstoties uz ekspertu video analīzi.

Pagājušā gada pasaules kausa ieguvējs ir 24 gadus vecais Ēriks Frencels no Vācijas, kurš kopā ar Vācijas Slēpošanas federācijas komandu nesen apmeklēja Ingolštates vēja tuneli. „Lidojumu vēja tunelī pilnīgi noteikti var salīdzināt ar sajūtu, kāda rodas, lecot no tramplīna,“ apgalvo divkārtējais pasaules čempions.

Birkas: