„Auto Exotica 2014” eksponāti pārspēj pat “Bugatti Veyron”

12 - Izstade Auto 2013_26.04.2013 067

“AutoMedia.lv” jau vēstīja, ka no 11. līdz 13.aprīlim Ķīpsalā notiks starptautiskā autoindustrijas izstāde “Auto 2014″, kurā plašāko rezonansi kā allaž pēdējos gados rada autotūninga šovs “Auto Exotica”. Apmeklētājus priecēs Latvijā vēl neredzēti tūninga projekti, no kuriem dažs jaudā vai braukšanas ātrumā pārspēj pat pasaulē visiespaidīgāko sērijveida superauto – “Bugatti Veyron”, informē rīkotājsabiedrība „BT1”.

Viena no “Auto Exotica” zvaigznēm būs “Nissan Juke R”. Šis Krievijā pārbūvētais mazais apvidus automobilis ceturtdaļjūdzes (402m) dragreisā izrādījies ātrāks pat par pasaulē visātrāko sērijveida automobili “Bugatti Veyron”! Noslēpums ir apstāklī, ka šajā “Nissan Juke R” no oriģinālā apvidnieka palikusi vairs tikai virsbūve, jo pārējās komponentes ir aizgūtas no “Nissan GT-R” superauto. Rezultātā

“Nissan Juke R” ar V6 biturbo motoru attīsta 800 zirgspēku jaudu un no vietas līdz 100 km/h paātrinās 2,9 sekundēs,

bet tā maksimālais braukšanas ātrums sasniedz 315 km/h. Tā kā šim pārbūvētajam spēkratam ir arī atbilstības sertifikāts Eiropas standartiem (TÜV), ar to var legāli braukt pa koplietošanas ceļiem.

Nissan Juke R

Jāatzīmē, ka “Nissan Juke R” ir dažādu pasākumu uzvarētājs, piemēram, “Open Russia Race” un “Moscow Unlim 500+” dragreisā, kur tas apsteidzis tādus superauto kā “Bugatti Veyron”, “Lamborghini Gallardo LP 570-4 Superleggera” un arī 1100 ZS jaudīgo “Jeep Grand Cherokee SRT-8 Custom Supercharged”.

Otra spilgtākā “Auto Exotica” zvaigzne ieradīsies no Somijas. Tas ir pārbūvētais “Dodge Challenger”, kas no konveijera noripoja 1970. gadā. Tomēr arī šim spēkratam maz kā palicis no oriģināla: tā V8 motoram ir uzstādīts kompresors, kā rezultātā jauda ir palielināta līdz 1011 zirgspēkiem, bet griezes moments – līdz iespaidīgiem 1500 ņūtonmetriem. Kā jau šādiem amerikāņu muskuļauto pienākas, daļa tā motora sniedzas ārpus pārsega izgriezumam.

Dodge Challenger

No ārzemēm, īpaši kuplā skaitā no kaimiņvalstīm, uz šovu “Auto Exotica” būs ieradušies vēl neredzēti un ne mazāk krāšņi spēkrati – to šogad izstādē būs vairāk nekā iepriekšējos gadus. Protams, neiztrūks arī vietējie autoentuziasti – kā privātpersonas un autoklubu pārstāvji, tā arī profesionāli autotūninga uzņēmumi. Tāpat “Auto Exotica” ekspozīcijā varēs aplūkot vietējos dragreisa un drifta sacīkšu automobiļus.

Kā jau iepriekš ziņots, starptautiskajā auto industrijas izstādē “Auto 2014” vēl būs tādas tematiskās sadaļas kā “Auto” – jauni vieglie un apvidus auto; “Transports un tehnika” – komerctransports un industriālā tehnika, aprīkojums tranzīta un loģistikas nozaru uzņēmējiem; “Auto mehānika” – autoservisu aprīkojums, automobiļu remonta instrumenti un auto piederumi.