“Automechanika Frankfurt 2022”: paredzētas inovāciju balvas jauniem produktiem un talantu meklēšana

2-Automechanika Frankfurt

Aizvadītās nedēļas nogalē, kad Rīgā notika ikgadējā izstāde “Auto 2022”, Ķīpsalas izstāžu kompleksa viesu vidū bija arī automobiļu pēcpārdošanas tirgus prestižās izstādes “Automechanika” Frankfurtē direktors Olafs Mushofs (Olaf Mußhoff). Viņš apskatīja Rīgas izstādi kopumā un iepazinās ar tās sadaļu “Auto mehānika”, kā arī rīkoja preses konferenci par septembrī gaidāmo “Automechanika Frankfurt 2022”.

Ja runa par ar autoindustriju saistītām galvenajām izstādēm Vācijā, tad pēdējo gadu notikumi ir izjaukuši iepriekš gadu desmitiem valdījušo kārtību. Proti, bija pierasts, ka milzīgais izstāžu komplekss Messe Frankfurt pārmaiņus uzņem divas izstādes – viengad “International Motor Show Germany”, bet otrā gadā pēcpārdošanas produktu izstādi “Automechanika”. Vispirms jau 2020.gada janvārī sabiedrību saviļņoja ziņa, ka Frankfurte 2021.gadā atteicās no autošova rīkošanas, bet vēlāk korekcijas ieviesa Korona vīrusa izplatība un “Automechanika 2020” nācās pārcelt uz nākamo gadu.

Plānots, ka pēc “Automechanika 2022” aizvadīšanas, pēcpārdošanas izstāde Frankfurtē atkal atgriezīsies pie divgadu cikla.

“Automechanika 2022” paredzēta no 13.līdz 17.septembrim.

Vērtīgu inovāciju cildināšana

Izstādei veltītajā preses konferencē Olafs Mushofs vēstīja, ka Frankfurtē šogad paredzami daudz jaunu risinājumu elektromobilitātes jomā, autonomās braukšanas attīstībā, viedo programmatūru attīstībā autoservisiem un autosaloniem, kā arī automobiļu pēcpārdošanas apkalpošanas produktu izstrādē. Labākie produkti un risinājumi saņemšot speciālas “Automechanika” inovāciju balvas. Turklāt, šogad tikšot ieviesta jauna apbalvošanas koncepcija.

4-Automechanika Frankfurt

„Radikālu pārmaiņu laikā inovācijas ir svarīgākas, nekā jebkad agrāk. Tāpēc mēs šogad darīsim vēl vairāk, lai īpaši izceltu šos produktus un risinājumus – ne tikai izstādes laikā, bet arī jau pirms izstādes. Mēs esam arī pielāgojuši kategorijas atbilstoši jaunākajām norisēm automobiļu pēcpārdošanas tirgū,“ skaidroja “Automechanika” direktors Olafs Mushofs.

Olafs Muskofs

Olafs Mushofs

Šogad izstādes dalībnieki savus jauninājumus varēja iesniegt deviņās kategorijās: E-mobilitāte, dati un savienojamība, autoservisu un servisa risinājumi, rezerves daļas un tehnoloģiju risinājumi, virsbūve un krāsošana, automobiļu mazgāšana un kopšana, aksesuāri un pielāgošana, komerctransports un motocikli. Iesniegtos produktus pārbauda un novērtē neatkarīga starptautiska pēcpārdošanas tirgus ekspertu grupa. Vērtēšanā tiek ņemti vērā tādi kritēriji kā inovācijas pakāpe, risinājuma izcilība, funkcionalitāte, lietošanas ērtums, ieguvums lietotājam, rentabilitāte, atbilstība pēcpārdošanas tirgum, drošība, izturība un kvalitāte, kā arī ieguldījums klimata aizsardzībā, vides aizsardzībā, resursu saglabāšanā un ilgtspējībā.

Savietojamības attīstība

Izstādē inovatīvi produkti un risinājumi gaidāmi ne tikai elektromobilitātes un citu alternatīvo piedziņas sistēmu jomā, bet arī datu un savienojamības jomā, tostarp komerciālajiem transportlīdzekļiem. Ekspozīcijā „Innovation4Mobility“ dažādi rūpniecības, zinātnes uzņēmumi un jaunuzņēmumi prezentēšot savus risinājumus, kas saistīti ar tīklā savienotiem transportlīdzekļiem un klimata neitrālu mobilitāti, notikšot diskusijas par tehnoloģijām, tīklošanas sesijas un produktu skates.

Talantu fabrika

Preses konferencē Muskofa kungs uzsvēra nepārtraukto speciālistu trūkumu arī automobiļu pēcpārdošanas tirgū. Trūsktot gan augsti kvalificēti mehāniķi, elektrotehniķi, IT nozares darbiniek, kā arī citi speciālisti. Šīs problēmas risināšana būšot viens no būtiskajiem izstādes uzdevumiem. “Automechanika” esot pievienojusies martā izveidotajai apvienībai „Talents4AA”, kas strādā pie jaunu cilvēku piesaistes nozarēm.

3-Automechanika Frankfurt

„Automobiļu pēcpārdošanas tirgus nozares piedāvā interesantu darbu un lieliskas karjeras iespējas. Tas attiecas uz dažāda vecuma un dzimuma cilvēkiem. Taču pat liela daļa pašreizējie skolu beidzēji tomēr tikpat kā neko nezina par šīm aizraujošajām tēmām un iespējām, ko viņiem var piedāvāt automobiļu pēcpārdošanas tirgus uzņēmumi, tostarp lielākie, prestižākie, inovatīvākie starptautiskie dalībnieki. Tāpēc priecājamies, ka varam atbalstīt „Talents4AA” iniciatīvu. Tā veiksmīgi papildina plašo apmācību un profesionālās attīstības programmu un darbinieku atlases piedāvājumu, ar ko jau sen ir zināma mūsu izstāde,“ klāstīja Olafs Mushofs, izstādes „Automechanika” Frankfurtē directors.

1-Automechanika Frankfurt

Arī šogad Frankfurtē notikšot praktiski izglītojoši semināri. Skolām esot paredzēta īpaša programma, kas ļauj skolēniem un absolventiem izstādē uz vietas iepazīties ar dažādām mācību profesijām. Jaunie profesionāļi pēc mācību pabeigšanas var izmantot šo starptautisko tikšanās vietu, lai tieši aprunātos ar potenciālajiem darba devējiem un izpētītu savas karjeras iespējas.

Jāpiebilst, ka “Automechanika” ir izstāžu projekts, kas kopumā aptver 15 izstādes, kas tiek aizvadītas 14 dažādās valstīs. Frankfurtes izstāde šajā projektā ir viena no nozīmīgākajām. Pirmo reizi “Automechanika Frankfurt” notika 1971.gadā.