„AutoMedia.lv” pieredze: vēlaties naktsmītni Kauņā, iesakām hoteli „Algiro”.

1-Kaunas_Algiro

Braucienam uz mūsu kaimiņzemes Lietuvas otro lielāko pilsētu Kauņu gan teorētiski, gan praktiski it kā pietiek ar vienu dienu. Vidēji stundas trīs-četras turp, apmēram tikpat atpakaļ. Īsas darīšanas nokārtot var paspēt, teju vai iekļaujoties darbdienas laikā. Taču, ja darāmā tā vairāk vai domāts veltīt laiku arī pilsētas iepazīšanai, vienas dienas brauciens var izrādīties par īsu…

Nesen arī „AutoMedia.lv” bija vajadzība pabūt Kauņā. Izlēmām, ka šajā tumšajā pirms Ziemassvētku laikā, kad pat darbdienas oficiālais laiks gan sākas, gan beidzas krietnā tumsiņā, nemocīsim sevi ar braukšanu tumsā vismaz uz vienu pusi. Turklāt, nolēmām, ka aplūkosim pie reizes mazliet Kauņas vecpilsētu, jo aptuveni gadu šajā pilsētā nav būts.

Hotelis "Algiro" ir visai jauns un atrodas tuvu Kauņas centram

Hotelis “Algiro” ir visai jauns un atrodas visai tuvu Kauņas centram

Attiecīgi – bija nepieciešama naktsmītne. Vēlams, iespējami lēta, taču ar pieklājīgām ērtībām un apkalpošanu. Kā allaž, izmantojot rezervēšanas vietni „Booking.com”,

pieņemams piedāvājums šķita no trīszvaigžņu viesnīcas „Algiro”,

kas atrodas salīdzinoši netālu no pilsētas vēsturiskā centra – Savanoriu prospektā 120.

Par divvietīgu numuriņu no mums tika prasīti 38,70 eiro (turklāt ar iekļautām brokastīm). Ņemot vērā, ka pat ceļmalas moteļos, ko lētāku par 25 eiro (bez brokastīm) atrast nenākas viegli un pabrokastot zem 10 eiro arī likās nereāli, šķita, ka vajadzētu būt gana labi. Turklāt mierināja doma, ka lai arī trīs zvaigznes, protams, nav nekas šiks, taču zināmus standartus nosaka.

Modernā stilā iekārtots arī nelielais foajē

Modernā stilā iekārtots arī nelielais foajē

Vilties nenācās. Viesnīca ir jauna, salīdzinoši svaigi iekārtota un tīra. Turpat viesnīcas priekšā un personāla redzeslaukā arī stāvvieta viesu automašīnām. Numuriņā viss galvenokārt nepieciešamais – gulta, televizors, dušas peiederumi… Protams, trīs zvaigzņu līmenī neiekļaujas halāti un istabas čības, taču matu fēns vismaz ir. Brokastu galds tradicionāls, bet ar pietiekami plašu uzkodu klāstu. Apkalpojošais personāls pieklājīgs un pretimnākošs. Iesakām!

No Kauņas viduslaiku pils pāri palicis tikai nedaudz, taču apskatīt senās būves ir interesanti

No Kauņas viduslaiku pils pāri palicis tikai nedaudz, taču apskatīt senās būves ir interesanti

Kas attiecas uz apskates objektiem vecpilsētā, tad, protams, var izstaigāt Kauņas viduslaiku pili (precīzāk to, kas no tās atlicis līdz mūsdienām), bet

pavisam noteikti vajag aiziet uz vēsturisko centru.

Kauņa galu galā laiku lokos ir bijusi arī Lietuvas galvaspilsēta. Attiecīgi senlaiku arhitektūras objektu vecpilsētā ir gana. Tur skatāmas ne tikai krāšnas baznīcas (Vitauta Lielā baznīca, piemēram, ir viena no vecākajām Lietuvā) un klosteris. Uzmanības vērts ir Kauņas universitātes komplekss, prezidenta pils, . Ir īpaša gājēju iela ar interesantiem restorāniem, krogiem un kafejnīcām, kā arī Ziemassvētku noskaņās tradicionāli iekārtots viss galvenais laukums ar svētku egli, kas šogad izveidota tā, lai konstrukcijā varētu ieiet kā alā.

No krodziņiem, kur pat vēlā darbdienas vakarā var pasēdēt, varam ieteikt „Republic”. Plašs dažādu zemju alus šķirņu piedāvājums. Savdabīgs kokā veidots interjers. Interesants ēdienu klāsts un visai mērenas cenas. Mēs par divām caffe Latte un kaut kādu mīklā apceptu uzkodu šķīvīti samaksājām tikai nepilnus sešus eiro.