Autotirgotājs „Euro Auto” atdzimst

1-Euro Auto 26.09.2013 115

Nav nekāds noslēpums, ka viens no vecākajiem autoražotāju pilnvarotajiem pārstāvjiem Latvijā – automobiļu „Renault” un „Dacia” izplatītājs SIA „Euro Auto” bija nonācis finanšu grūtībās. Pateicoties uzņēmuma restrukturizācijai un jauniem investoriem „Euro Auto” dīlercentros atgriezusies rosība.

Vēl pirms dažiem mēnešiem autosaloni bija gadrīz tukši – jaunus automobiļus uzņēmums nespēja iepirkt un realizēt tālāk potenciālajiem pircējiem, servisa jaudu noslogojums arī bija ievērojami krities un šķita, ka vienu no retajiem vēl vietējā kapitāla rokās esošajiem autotirdzniecības uzņēmumiem sagaida bankrots.

Tagad aina „Euro Auto” telpās ir jūtami mainījusies uz labo pusi

Uzņēmuma jaunajiem īpašniekiem – privāto investoru grupai ar kādreizējo būvuzņēmēju, banķieri un tagad pazīstamo mecenātu Vili Vītolu priekšgalā – ir izdevies pārliecināt kā kreditorus, tā arī „Renault” reģionālo centru Polijā, ka „Euro Auto” tomēr ir perspektīvs uzņēmums, novērst tā bankrotu un rast ievērojamus apgrozāmos līdzekļus dīlercentru pilnvērtīgas darbības nodrošināšanai. Par to 26.septembrī preses konferencē medijus informēja jaunā uzņēmuma vadība – valdes priekšsēdis Andrejs Masulis un finanšu direktors Māris Blumbergs. “Euro Auto’ pārņemšanas darījuma finanšu konsultanti un investīciju piesaistītāji  ir SIA „DB Partners”, ko uzņēmuma valdē pārstāv Blumbergs.

No kreisās - Anderjs Masulis un Māris Blumbergs

No kreisās – Anderjs Masulis un Māris Blumbergs

Kā apliecināja jau minētie kungi un arī „Euro Auto” pēcpārdošanas nodaļas vadītājs Nikolajs Zinčenko, galvenie virzieni bez finanšu piesaistes, kam tiek veltīta vislielākā uzmanība ir klientu apkalpošanas kultūra un kvalitāte kā pārdošanas, tā arī pēcpārdošanas apkalpošanā un automobiļu remonta  jomā. „Apmierināts klients ir mūsu izstrādātā darbības plāna veiksmīgas īstenošanas stūrakmens,” norādīja A.Masulis.

„Euro Auto” ir divi vieglo automobiļu un vieglā komerctransporta dīlercentri Rīga – Skanstes ielā 2a un Daugavas kreisajā krastā Raudas ielā 12, kā arī smagā komerctransporta „Renault Trucks” centrs Sauriešos.

Vēl nesen dīlercentra Skanstes ielā 2a jaumo modeļu ekspozīcijas zāles bija faktiski tukšas, bet tagad tajās atkal atgriezušies gan "Renault", gan "Dacia" jaunie modeļi

Vēl nesen dīlercentra Skanstes ielā 2a jaumo auto ekspozīcijas zāles bija faktiski tukšas, bet tagad tajās atkal atgriezušies gan “Renault”, gan “Dacia” jaunākie modeļi

Uzņēmuma amatpersonu paustais un dīlercentru telpās redzamais pārliecina, ka lietas tiešām iet uz labpo pusi. Neskaidra situācija gan ir ar smagā komerctransporta tirdzniecību un apkalpošanu, jo „Renault Trucks” nesen pārgāja zviedru uzņēmuma „Volvo Trucks” paspārnē un pagaidām nav īstas skaidrības ne par jaunā saimnieka „Renault” kravas mašīnu tirdzniecības, ne arī apkalpošanas struktūras izmaiņām.

Jāpiebilst, ka līdz ar „Euro Auto” pārņemšanu jaunie īpašnieki mantoja arī ievērojamas kridītsaistības vairāku miljonu latu apmērā. Taču parāda dzēšanas grafiki esot saskaņoti ar kreditoriem un, ja uzņēmuma attīstības plāni īstenosies sekmīģi, apmēram 10-12 gadu laikā saistības paredzēts pilnībā dzēst, norādīja M.Blumbergs.