Degvielas tirgotāji mudina pāriet uz tīru ziemas dīzeļdegvielu

Virsi A_16.11.2012 001

Degvielas tirgotāji vērš autovadītāju uzmanību, ka laiks pāriet uz ziemas standartiem atbilstošu dīzeļdegvielu.  Gan „Statoil”, gan „Neste Oil”, kā arī pašmāju lielākais degvielas tirgotājs „Virši-A” ziņo, ka savlaicīgi nodrošināta piemērotas degvielas pieejamība benzīntankos.

Iesaka uzmanīties ar jauktas dīzeļdegvielas izmantošanu. Ja degvielas bākā atrodas vasaras dīzeļdegviela, tad lejot klāt ziemas dīzeļdegvielu, bākā vēl kādu laiku nebūs „tīra” ziemas dīzeļdegviela. Vasaras un ziemas degvielas sajaukšanās aukstā gaisa temperatūrā rada grūtības iedarbināt automašīnas motoru.

Vasaras dīzeļdegviela satur parafīnus. Aukstumā parafīns sabiezē un aizsprosto automašīnas degvielas filtru.

Zemā gaisa temperatūrā ir pietiekami ar nelielu vasaras dīzeļdegvielas daudzumu, lai automašīnas degvielas bākā veidotos saduļķojumi jeb parafīna kristāli.

„Līdz ar aukstā laika iestāšanos nereti dzirdam, ka autobraucējiem bieži vien rodas problēmas ar automašīnu darbību. Katru gadu „VIRŠI-A” laicīgi veic pāreju uz sezonas gaisa temperatūrai atbilstošas aukstumizturības degvielu. Tas ir veids, kā varam parūpēties, lai autovadītāju auto degvielas bākās, līdz ar aukstuma iestāšanos, būtu tīra ziemas degviela un nerastos problēmas ar spēkrata darbību,” norāda AS „Virši-A” valdes priekšsēdētājs Jānis Riekstiņš.

Jau aptuveni no septembra beigām vadošo degviellas tirgotāju uzpildes stacijās jau ir pieejama A0 arktiskās klases degviela, kas ir piemērota braukšanai līdz pat – 20˚ C temperatūras apstākļos. Novembrī autobraucējiem būs pieejama jau A2 arktiskās klases degviela, kas piemērota braukšanai ar auto līdz pat – 32˚ C aukstā laikā.

Atkarībā no laika apstākļiem un gaisa temperatūras, dīzeļdegvielai ir dažādas aukstumizturības klases. Katrai no degvielas klasēm ir atšķirīga saduļķošanās un sasalšanas temperatūra.

 Degvielas klase  Saduļķošanās temperatūra Sasalšanas temperatūra
 A0  -10˚ C  -20˚ C
 A1  -16˚ C  -26˚ C
 A2  -22˚ C  -32˚ C