Degvielas tirgotājs „Virši-A”: vismodernāko sūkņu uzstādīšana neietekmēs degvielas cenu pircējiem

Virsi A_16.11.2012 002

Lielākais nacionāla kapitāla degvielas mazumtirgotājs AS „Virši-A sadarbībā ar vienu no pasaulē vadošajiem degvielas sūkņu ražotājiem „Tokheim Group S.A.S.” ir uzsākusi pakāpenisku visjaunākās paaudzes sūkņu uzstādīšanu uzņēmuma degvielas uzpildes stacijās (DUS). Degvielas cenu „Virši-A” stacijās tas neietekmēšot, sola uzņēmums.

Pirmā stacija, kur pilnībā uzstādīti jaunie modernie sūkņi ir „Virši-A” Aizkraukles DUS „Gaisma”. Salīdzinājumā ar līdz šim izmantotajiem degvielas sūkņiem, „Tokheim” jaunie sūkņi aprīkoti ar daudz lielāku displeju, kas klientiem ļauj ne tikai sekot līdzi svarīgajiem rādītājiem degvielas uzpildīšanas procesā (degvielas marka, cena, daudzums), bet arī vienlaicīgi uz ekrāna iegūt citu, iespējams, noderīgu informāciju.

Pašreiz, „Virši-A ir uzsākusi sadarbību ar CSDD un uz ekrāniem redzami sociālās kampaņasIr labi būt labamvideo klipi, kas izglīto autovadītājus par pieklājību ceļa satiksmē. Degvielas sūkņu ekrānos varēs redzēt arī citus informatīvus CSDD video materiālus, piemēram, par atstarotāju nepieciešamību un pareizu to lietošanu.

„Virši-A” uzsver, ka ir pirmais degvielas tirgotājs ne tikai Baltijā, bet arī visā Austrumeiropā, kas sācis uzstādīt šādus visjaunākās paaudzes sūkņus.

Starp „Tokheim” klientiem ir tādi degvielas tirdzniecības giganti kā „Shell”, „Esso”, „British Petroleum” un „Total”.

“Šis ir ilgtermiņa attīstības projekts, lai uzlabotu klientu apkalpošanas kvalitāti un veicinātu „Virši-A”  konkurētspēju starp spēcīgajiem ārvalstu DUS tīkliem, kā „Statoil”, „Neste Oil” un „Lukoil Baltija R”. Sadarbībā bija ieinteresēts arī „Tokheim” un mēs saņēmām ļoti izdevīgu cenas piedāvājumu, turklāt „Virši-A” bija būtiski, ka jauno iekārtu apkalpošanu veiks pašmāju uzņēmums SIA „Rohe”. Uz degvielas gala cenu mūsu DUS tīklā šī projekta realizācija nekādu iespaidu neatstās,” saka „Virši-A” komercdirektors Ilgvars Zuzulis.

Uzņēmuma pārstāvis pauda, ka „Virši-A” nemaz nevarot atļauties modernizācijas izmaksas iekļaut degvielas gala cenā, jo konkurence degvielas tirgū esot ļoti sīva. Projekta realizācijas gaita esot atkarīga no uzņēmuma DUS tīkla tehniskā stāvokļa. „Tur, kur esošie sūkņi ir visvairāk nolietojušies, tur arī pirmkārt tos mainīsim,” norādīja I.Zuzulis.

„Virši-A” valdes priekšsēdētājs Jānis Riekstiņš šā gada septembrī intervijā laikrakstam „Diena” sacīja: „Nevaru sūdzēties, ka mums būtu mazs degvielas uzpildes staciju tīkls, bet tomēr visās pilsētās mūsu degvielas uzpildes staciju nav, jo, lai uzbūvētu degvielas uzpildes staciju, vajadzīgi lieli ieguldījumi. Konkurējot ar ārvalstu kompānijām, mēs varam spēlēt vienīgi uz mūsu pircēju nacionālajām jūtām.”

Pēc „AutoMedia.lv” novērojumiem labi izvērsts DUS tīkls „Virši-A” ir vienīgi Vidzemē, bet Latgalē, Zemgalē un Kurzemē „Virši-A” staciju ir maz. Savukārt degvielas cenu ziņā mazumpircējiem (DUS cenas) „Virši-A” visumā līdzīgā līmenī konkurē ar ‘Neste Oil” un „Lukoil”, bet tradicionāli augstākās degvielas cenas ir „Statoil” stacijās.