FOTO: Aizsāk laika atskaiti līdz rekonstruētā Rīgas Motormuzeja atvēršanai

Retro_auto_doma_laukums 009

Šā gada 2.jūlijā pēc vērienīgas restaurācijas atkal paredzēta Rīgas Motormuzeja atvēršana. Trešdien, 25.maijā, Doma laukumā tika simboliski uzsākta laika atskaite līdz atvēršanai, svinīgi iedarbinot Motormuzeja kolekcijas jaunieguvumu – Karla Benca 1886.gadā patentētā automobiļa „Benz Patent Motorwagen” repliku.

Pēc rekonstrukcijas Motormuzeja ēka esot pilnībā pārbūvēta atbilstoši mūsdienu prasībām, iegūstot plašākas, kvalitatīvākas ekspozīcijas telpas, labiekārtotu un patīkamu vidi, kā arī ērtu pieejamību ikvienam apmeklētājam, informēja muzeja pārstāvji. Jaunā ekspozīcija būšot izvietota trīs stāvos vairāk nekā 4000 kvadrātmetru platībā. Tajā

būšot aplūkojama Baltijā lielākā un daudzveidīgākā seno spēkratu kolekcija

ar vairāk nekā 100 unikāliem automobiļiem un motocikliem. Vienlaikus muzejs kļūšot par Latvijā vēl nebijušu izglītojošu un izklaides centru, kurā apmeklētāji gūšot informāciju un vizuālu baudījumu, ko nodrošinās mūsdienīgi multimediju risinājumi un tehnoloģijas.

“Esam parūpējušies, lai muzeja apmeklējums ikvienam kļūtu par izzinošu piedzīvojumu dienas garumā. Ekspozīcija būs veidota kā aizraujošs un interaktīvs stāsts par unikāliem spēkratiem, ievērojamām personībām un nozīmīgākajiem notikumiem auto un cilvēces vēsturē. Pasaulē pirmā automašīna un citi muzeja jaunieguvumi būtiski papildinās šo stāstu,” ir pārliecināts Motormuzeja direktors Aivars Aksenoks.

Retro_auto_doma_laukums 015

“Varam lepoties, ka pasaulē pirmās automašīnas darba kārtībā esoša replika būs aplūkojama tepat Latvijā. Zīmīgi, ka pirms 130 gadiem 3.jūlijā leģendārais auto pirmo reizi tika demonstrēts sabiedrībai, un tiek uzskatīts par pasaules autobūves aizsākumu. Tāpēc tas izvēlēts par Baltijā lielākā un modernākā motormuzeja – Rīgas Motormuzeja – atklāšanas vēstnesi,” uzsver RMM Restaurācijas nodaļas vadītājs Gunārs Dortāns.

Atgādināsim, ka Rīgas Motormuzejs tika atklāts 1989.gadā, bet tā dibināšanā un būvniecībā ievērojamu ieguldījumu deva seno spēkratu entuziasti Viktora Kulberga vadībā. Muzejam topot un tā sākumgados ievērojamākais eksponāts bija unikāls, V.Kulberga Maskavā no sagriešanas metāllūžņos paglābts, „Auto Union” sacīkšu bolīds. Tagad gan muzeja ekspozīcijā vairs ir tikai šī auto replika, bet oriģināls glabājas Vācijā.