FOTO: AutoMedia Latvia reportāža no izstādes Balttour 2023

1-Balttour 2023

Piektdien, 3.janvārī Rīgā, Ķīpsalas izstāžu centrā tika atklāta gadskārtējā tūrisma izstāde Balttour 2023. Tiem, kas prognozēja, ka pēc rudenī notikušajām Saeimas vēlēšanām mūs visus atkal aizslēgs ‘lokdaunā’ un viegli nebūs aiziet pat uz lielveikalu, izrādās, nav taisnība. Drīkt pat ceļot, kur sirds velk un deguns rāda. Tas nozīmē, ka ir vērts apmeklēt izstādi Balttour, jo tur vienkopus var iegūt interesantu informāciju par to, kur, kas, kā un rast sev atbildes kāpēc. AutoMedia Latvia apmeklēja Balttour 2023. Padalīsimies ar spilgtu bilžu kolekciju un dažiem iespaidiem…

Izstādē sevi prezentē tūrisma operatori, piedāvājot ceļojumus, tuklāt par izdevīgākām izstādes cenām. Piedalās arī viesmīlības nozarē iesaistīti uzņēmumi. Taču

viena no būtiskajām izstādes daļām ir ceļojumu galamērķi – valstis, novadi, atsevišķi tūrisma objekti.

Un šajā izstādes daļā, mūsprāt, apmeklētājs, atnākot uz Balttour, var iegūt visvairāk.

Kur tad Latgola bez šmakovkas!

Kur tad Latgola bez šmakovkas!

Protams, mūsdienās ļoti daudz informācijas var sameklēt virtuālajā tīmeklī jeb internetā. Taču izstādē var aprunāties ar dzīviem ļaudīm, gūt emocijas un bieži vien arī tādu informāciju, ko tīmeklis nerādīs.

Ceļot ar TezTour AutoMedia Latvia var ieteikt , balstoties uz savu pieredzi

Ceļot ar TezTour AutoMedia Latvia var ieteikt, balstoties uz savu pieredzi

AutoMedia Latvia novēroja, ka Balttour 2023 bija pārstāvēti nozīmīgākie mūsu pusē strādājošie tūroperatori, kā arī tika popularizēti jau zināmi un iecienīti tūristu galamērķi. Starp Latvijas novadiem jāizceļ Latgale.

Balttour 2023 bija jūtams, ka latgalieši jūtami vairāk vēlas, lai pie viņiem brauc ciemos, nekā to grib kurzemnieki, vidzemnieki un zemgalieši.

Pārstāvētas bija arī virkne Celtrāleiropas un Austrumeiropas valstis, piemēram, Višegradas četrinieks – Polija, Čehija, Slovākija un Ungārija. Tāpat Gruzija, Pat karā ierautā Ukraina un, protams, tuvākās draudzīgās kaimiņvalstis Lietuva un Igaunija. Ļoti plaši sevus tūrisma objektus reklamēja faktiski visi Lietuvas novadi. Arī Igaunija bija pārstāvēta, taču ne tik visaptveroši kā dienvidu kamiņzeme.

31-Balttour 2023

Patīkami pārsteidza Itālijas daļas Sardīnijas plašais un viesmīlīgais stends kopā ar laikam jau zināmāko itālieti Latvijā Roberto Meloni. Nepārjautājām, bet iespējams tieši Roberto pielicis roku, lai Sardīnija būtu tik jauki pārstāvēta, jo šī sala ir viņa dzimtene.

Roberto Meloni un AutoMedia Latvia redaktors Ainārs Zariņš pie Sardīnijas stenda

Roberto Meloni un AutoMedia Latvia redaktors Ainārs Zariņš pie Sardīnijas stenda

No eksotiskākiem galamērķiem var pieminēt Indonēziju, Spānijai piederošo Grananāriju. Priekšā divas brīvdienas, Balttour 2023 darbosies līdz svētdienas pēcpusdienai. Ceļotmīļiem, mūsprāt, ir vērts doties uz Ķīpsalu…

Ievērības cienīgas ir fakts, ka Balttour 2023 atklāšanas dienā pēc trīs gadu pauses, kas saistīta ar Covid, atkal tika sumināti tūrisma nozarē sevi spilgti apliecinājušie cilvēki, pasniedzot balvas “Gada cilvēks tūrismā”. Šogad balvu “Gada cilvēks tūrismā 2020-2022” saņēma Latvijas Restorānu biedrības prezidents Jānis Jenzis; Latvijas Tūrisma Aģentu un Operatoru asociācijas izpilddirektore Astrīda Trupovniece un Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas biedrs un viesnīcu operatora “Mogotel” īpašnieks Vadims Muhins.

59-Balttour 2023