FOTO: Lietuvieši ar jaunizveidotu Audi Sport driving academy by Autojuta viesojas Biķernieku autotrasē

1-Audi_Sport_Riga

Kā zināms, autoindustrijas prestižo zīmolu ražotāji, kā piemēram, “Audi”, BMW, “Mercedes-Benz” un vēl daži globālā mērogā ir izveidojuši autovadītāju apmācību programmas. Bija pierasts, ka arī Rīgā ik gadu tiek aizvadītas tamlīdzīgas apmācību sesijas. Latvijā zināmākā šķiet ir Audi Drošas braukšanas skola, kuras ietvaros jau kopš pagājušā gadsimta 90.-to gadu beigām Latvijā regulāri viesojās vācu instruktori ar Ingolštates sportiskāko modeļu karavānām. Nu līdzīgs projekts realizēts arī Baltijā.

Lietuvas pilsētā Kauņā bāzētā Audi Sport dīlera “Autojuta” realizētā programma Audi Sport driving academy by Autojuta uzskatāma par Baltijas mērogā unikālu projektu. Braukšanas

apmācību programma norisinās septiņkārtējā Lietuvas rallija čempiona Vitauta Šveda vadībā

un izmantoti tiek sportiskās Audi Sport RS sērijas īpaši jaudīgie automobiļi “Audi RS 3 Limousine” un “Audi RS 4 Avant”.

Vitauts Šveds iepazīstina ar apmācību spēkratiem

Vitauts Šveds iepazīstina ar apmācību spēkratiem

“RS 3 Limousine” modeļa ar 2,5 litru TFSI dzinēju jauda ir 400 Zs un paātrinājumu no 0-100 km/h tas spēj sasniegts 4,1 sekundē. Savukārt izmēros lielākā un smagākā “RS 4 Avant” 2,9 litru V6 TFSI dzinējs nodrošina 450 Zs jaudu un līdzvērtīgu ieskriešanos no 0-100 km/h 4,1 sekundē. Abi modeļi izceļas ne tikai ar jaudu, dinamiku, stabilitāti, īpašo dzinēja skaņu, bet arī ar izaicinoši sportisku dizainu.

“Pēc augstākajiem standartiem rīkotajā braukšanas pieredzes programmā, tagad arī lokāli ļauj nodrošināt izmēģinājuma braucienus dažādās trasēs, plašam interesentu lokam visā Baltijā. Neaizmirstamas emocijas un vērtīga braukšanas pieredze – tā varam raksturot Audi Sport driving academy by Autojuta programmu.” stāsta “Audi” zīmola vadītājs Latvijā un Lietuvā Ilgvars Ļubka.

"Audi" zīmola vadītājs Lietuvā un Latvijā izskatās apmierināts ar lietuviešu projekta realizēšanos

“Audi” zīmola vadītājs Lietuvā un Latvijā izskatās apmierināts ar lietuviešu projekta realizēšanos

Otrdien, 3.jūlijā Biķernieku trasē šo programmu novērtēt bija aicināti arī preses pārstāvji. Jāatzīst, ka lietuviešu izpildījumā šāda apmācību programma neatpaliek no iepriekšējos gados pieredzētā vācu instruktoru vadībā.

Programmas mērķis ir dot iespēju ikvienam interesentam, bet jo īpaši jaudīgu “Audi” modeļu pircējiem veicināt dinamiskas un drošas braukšanas iemaņu pilnveidošanu. Autobraucēji saņem īpašu braukšanas pieredzi, vienlaikus pārbaudot reakciju, domāšanas ātrumu, situācijas izvērtēšanu un attiecīgu uzvedību pie spēkrata stūres.

Teorētiskā instruktāža

Teorētiskā instruktāža

Kopā ar Vitautu Švedu, kuru visticamāk labi zina ikviens rallija līdzjutējs Latvijā, projektā piedalās vēl vairāki titulēti Lietuvas meistari ar solīdu pieredzi gan autosportā, gan braukšanas apmācībās. Gada laikā Baltijas valstīs jaunu braukšanas pieredzi būšot iespējams iegūt ap 400 autovadītājiem. Vairāk par programmu un gaidāmajiem pasākumiem var lasīt https://audisport.autojuta.lt/

Birkas: