„Hyundai” gatavs atteikties no piepīpētāja jeb 12V rozetes automašīnu salonos

Auto Piepitetajs

Kompānija „Hyundai” paziņojusi par ieceri savās automašīnās 12 V elektroligzdu jeb tā saucamo piepīpētāju aizstāt ar USB ligzdu. Šī ziņa jau paspējusi izraisīt neviennozīmīgu auto lietotāju  reakciju visā pasaulē.

„Hyundai” gan ziņojis arī, ka veiks tirgus izpēti, lai noskaidrotu, vai automobiļu pircēji ir gatavi atteikties no vecā standarta universālās rozetes, kas nav tikai piepītētājs. Jau šobrīd vairāki automašīnu ražotāji, piemēram „Ford”, piedāvā piepīpētājus tikai smēķētāju paketē par atsevišķu piemaksu, taču 12V rozete salonā ir pieejama. „Hyundai” topošie īpašnieki pagaidām par to var nedomāt – piepīpētājs vēl ir pieejams visos „Hyundai” piedāvātajos automašīnu modeļos, neatkarīgi no izvēlētās komplektācijas, un tā aizstāšana ar USB ligzdām ir neskaidras nākotnes jautājums.

Tikmēr mūsu vietējais „Hyundai” pārstāvis „Skandi Motors” savu klientu vidū jau veicis aptauju par 12V rozetes izmantošanu.

Latvijā to cigarešu aizdedzināšanai lieto mazāk nekā piektdaļa aptaujas dalībnieki.

Klientu aptaujas rezultāti liecina, ka tikai 39% automašīnu īpašnieki smēķē un no tiem 65% to dara tieši automašīnas salonā. Taču piepīpētāju cigarešu aizdedzināšanai izmanto vien mazāk kā puse (45%) no auto salonos smēķējošajiem.  Lai gan piepīpētāju cigarešu aizdedzināšanai lieto mazāk nekā piektdaļa auto īpašnieku, atteikšanās no šīs 12V rozetes šobrīd daudziem radītu sarežģījumus, jo ir daudzas ierīces, ko ir paredzēts darbināt tieši no 12 V pieslēguma ligzdas – sākot ar navigācijas ierīcēm un beidzot ar auto ledusskapjiem, tējkannām un daudzām citām iekārtām.

Lielākā daļa (88%) „Skandi Motors” aptaujāto klientu automašīnas piepīpētāju izmanto citiem mērķiem – lai uzlādētu mobilo telefonu, portatīvo datoru, planšeti vai kādu citu ierīci, kā arī izmanto to navigācijas vai audio un video atskaņošanas ierīču darbināšanai.

infografika_piepipetaji

Birkas: