Janvārī par 26% vairāk pieteikumu par ceļu satiksmes negadījumiem nekā pērn

Winter__040000_

Šī gada janvāris Latvijā iezīmējies ar vairākām traģiskām un apjomīgām autoavārijām, ko veicinājuši mainīgie laika apstākļi un slidenie autoceļi.

Kā liecina apdrošināšanas sabiedrības „Balta” dati, šī gada janvārī izteikti novērojams atlīdzību pieteikumu skaita pieaugums par dažādu veidu auto negadījumiem. Salīdzinot laiku no 1. līdz 20. janvārim ar pērnā gada attiecīgo periodu, šogad atlīdzību pieteikumu skaits par ceļu satiksmes negadījumiem audzis par 26%. Bez tam janvārī divkāršojies to pieteikto gadījumu skaits, kuros automašīnas cietušas, iebraucot bedrēs.

Ja pērn gada pirmajās 20 dienās „Balta” reģistrējusi 22 gadījumus, kad iebraukšana bedrē radījusi zaudējumus automobilim, tad šogad to skaits palielinājies par 48%. 2014. gadā lielākā bedru nelaimes gadījumu intensitāte bija februārī, kad tika saņemti 37 atlīdzību pieteikumi. Tā kā šogad pavasara atkušņi vēl ir priekšā, arī pietikumu skaits par bedru izraisītiem auto bojājumiem var vēl palielināties.

„Kopējais atlīdzību pieteikumu skaits par auto negadījumiem šogad janvārī ir audzis par 22%. No visiem negadījumiem lielākā daļa ir tieši ceļu satiksmes negadījumi. Diemžēl šogad slikto un nepastāvīgo laikapstākļu dēļ šī tendence ir īpaši izteikta –janvārī esam saņēmuši par 26% vairāk atlīdzību pieteikumu nekā pērn. Turklāt jau gada sākumā galvassāpes autovadītājiem sagādājušas arī bedres, kuras „pamodušās” agrāk nekā pērn. Mums prieks, ka klienti nezaudē humora izjūtu arī šajā situācijā un ir jau izdomājuši joku, ka

bedres ir sēnīšveida infekcija, ko pārnēsā ar riepām.

Šajā ziemā auto vadītājiem jābūt īpaši uzmanīgiem. Der atcerēties par trīs galvenajiem ziemas braukšanas nosacījumiem – laidenāka un lēnāka braukšana ar lielāku distanci. Tas palīdzēs droši nonākt galamērķī,” stāsta „Balta” atlīdzību direktors Ingus Savickis.

Šogad janvārī par vienu ceļu satiksmes negadījumu vidēji plānots atlīdzināt zaudējumus  916 eiro apmērā, ieskaitot gan veiktās izmaksas, gan rezervētos līdzekļus. Tas ir līdzīgs rādītājs kā iepriekšējos gados. Kopumā 2014. gadā par ceļu satiksmes negadījumiem „Balta” saviem klientiem atlīdzinājusi zaudējumus 10 445 902 eiro apmērā.