Ķīniešiem nesagādā problēmas uzlauzt „Tesla” datorsistēmu

Tesla-Model-S

„Automedia.lv” iepriekš jau vēstīja, ka auto drošības sistēmu ekspertu konferences „SyScan” rīkotāji bija izsludinājuši sacensības ar galveno balvu 10 000 ASV dolāru apmērā tam datorspeciālistam, kurš spēs visveiklāk uzlauzt „Tesla Model S” drošības sistēmu.

Tad nu tagad ķīniešu mediji ziņo, ka sacensības ir noslēgušas un uzvaru tajās izcīnījusi kompānijas „Qihoo” speciālistu grupa, kam izdevās nevis vienkārši atslēgt amerikāņu elektromobili, lai pasaimniekotu tā salonā, bet piekļūt tā vadības datoram un pārņemt kontroli, „Tesla Model S” esot kustībā.

„Mūsu speciālistiem izdevās distancionāli pieslēgties mašīnas elektroniskajām sistēmām.

Viņi varēja kustības laikā pēc sava prāta vadīt sedana aizdedzes un durvju atslēgas, pārslēgt gaismas režīmus, aktivizēt skaņas signālu, atvērt lūku un veikt dažādas citas manipulācijas,” ziņo ķīniešu interneta vietnē „Weibo” publicētā preses relīze.

„Tesla” pārstāvji pagaidām nekā nav reaģējuši uz notikumiem Ķīnā. Tiesa, „SyScan” rīkotāji ir solījušies datus par sacensību laikā atklātajām automobiļa elektronisko sistēmu vājajām vietām nosūtīt amerikāņu kompānijas vadībai.

Birkas: