LPAA māca VID atrast “ēnas” autoservisos (ar “AutoMedia.lv” komentāru)

Opel Movano_Podsdam 23.03.2010 26

Aizvadītajā nedēļā Latvijas Pilnvaroto Autotirgotāju asociācijā* (LPAA) organizēja pirmo apmācību semināru VID Nodokļu kontroles pārvades darbiniekiem par automobiļu virsbūvju remonta servisu darbību, paplašinot VID darbinieku praktiskās zināšanas par auto remonta nozari, auto remontu procesiem un par specifiskas informācijas iegūšanas iespējām. LPAA un VID noslēgtais sadarbības līgums paredz, ka arī turpmāk LPAA sniegs VID darbiniekiem konsultācijas, tādejādi mazinot nelegālo nodarbinātību un aplokšņu algas nozarē.

„LPAA sniegtā informācija par automobiļu virsbūvju remonta servisu darba organizāciju un nozares problēmjautājumiem saistībā ar nodarbinātību un atalgojumu, izmantojamām rezerves daļām, krāsu materiāliem, kā arī remonta tāmju sagatavošanu, turpmāk palīdzēs VID darbiniekiem plašāk orientēties auto remonta nozares specifikā

un detalizētāk izvērtēt automobiļu remonta uzņēmumu sniegto finanšu informāciju”, uzsver VID Nodokļu kontroles pārvaldes direktore Ināra Pētersone.

LPAA valdes priekšsēdētājs Viktors Kulbergs: „Nākamajās VID darbinieku konsultācijās LPAA papildus sniegs informāciju par automobiļu remonta pakalpojumu cenu veidojošiem komponentiem, jaunu un lietotu rezerves daļu tirgu, rezerves daļu marķējumiem un citiem specifiskiem un būtiskiem auto remonta uzņēmējdarbību ietekmējošiem faktoriem. LPAA arī turpmāk aktīvi sadarbosies ar kontrolējošām valsts iestādēm – VID, Valsts darba inspekciju, Valsts vides dienestu, lai izskaustu auto remonta nozarē plaši izplatīto ēnu ekonomiku, kura kopumā ir sastopama 90% Latvijas auto remonta uzņēmumos”.

“AutoMedia.lv” komentārs: Kā jau arī iepriekš pausts, vērtējot pēc “AutoMedia.lv” vērojumiem, LPAA uzstājīgi deklarētais viedoklis, ka teju visi neautorizētie autoservisi darbojas ēnu ekonomikā (šodien no LPAA puses minēti 90%), ir jūtami pārspīlēts.

“AutoMedia.lv” cer, ka LPAA, būdama organizācija ar labiem sakariem valsts pārvaldes augstākajos ešelonos un politiskajās aprindās, savu ietekmi neizmanto asociācijas biedru biznesa negodprātīgai veicināšanai, diskreditējot konkurējošos neautorizētos servisus un tādējādi kropļojot brīva tirgus konkurenci.

“AutoMedia.lv” aicina auto servisa nozares pārstāvjus, kuru virzienā patstāvīgi tiek mesti akmeņi, pārdomāt nepieciešamību veidot savu nozares asociāciju,

lai valsts līmenī aizstāvētu savas intereses, standartizētu neautorizēto servisu darbību atbisltoši ES direktīvām un Latvijas likumiem un galu galā kolektīvi mazinātu ēnu ekonomiku , kas, protams, pastāv arī auto remontu jomā un met ēnu uz visiem tirgus dalībniekiem.

*LPAA ir 1994.gadā dibināta nozares profesionālā organizācija, kas apvieno automobiļu un motociklu ražotājus, importētājus un tirgotājus, automobiļu komponentu ražotājus un tirgotājus, kā arī automobiļu ražotāju autorizētos un neatkarīgos servisus. LPAA prioritāte ir pārstāvēt savu biedru intereses sadarbībā ar dažādām valsts institūcijām, nodrošinot patērētāju interešu ievērošanu un godīgas konkurences apstākļus.