Mainot „Neste Oil” nosaukumu uz „Neste”, uzņēmums akcentē virzību uz alternatīvo degvielu ražošanu

neste_sign_hq

No 1.jūnija, pazīstamais Somijas naftas pārstrādes uzņēmums “Neste Oil” maina nosaukumu uz “Neste”. Nosaukuma maiņa ilustrē pārmaiņas, kādas ir notikušas korporācijas darbībā pēdējo gadu laikā, kad uzņēmums mērķtiecīgi ir meklējis un radis izaugsmes veidus ārpus tradicionālās degvielas pārstrādes, teikts uzņēmuma paziņojumā.

Pēdējo gadu laikā korporācijas izaugsme ir bijusi vairāk saistīta ar atjaunojamo degvielu ražošanu. Pašlaik „Neste” ir lielākais atjaunojamo degvielu ražotājs pasaulē, un tās mērķis ir turpināt izaugsmi dažādu produktu ražošanā no atjaunojamiem resursiem, piemēram, dažādiem bioproduktiem ķīmijas rūpniecībai. Vārds “oil” uzņēmuma nosaukumā vairs neatspoguļoja uzņēmuma darbības profilu, tādēļ lemts par korporācijas vārda maiņu uz “Neste”, norāda kompānijas pārstāvji.

Jaunā nosaukuma ieviešana notikšot pakāpeniski visos uzņēmuma degvielas uzpildes tīklos kā Somijā, tā ari Igaunijā, Latvijā, Lietuvā un Sanktpēterburgas reģionā Krievijā.

Arī Latvijā vārda maiņa uz “Neste” DUS tīklā tiks ieviesta pakāpeniski tuvāko gadu laikā.

Arī ar jauno vārdu “Neste” Latvijā turpinās nodrošināt autobraucējus ar augstākās kvalitātes degvielu Neste Futura no Somijas par tirgū iespējami zemāko cenu kā līdz šim. Uzņēmuma juridiskais nosaukums un rekvizīti paliks nemainīgi.

Piebilstams, ka šogad SIA „Neste Latvija” atzīmē 25 gadu jubileju Latvijā. 1990.gadā Somijas enerģētikas uzņēmums Neste Oy (tagad „Neste Oil” Oy) uzsāka darbību Latvijā, un jau gadu vēlāk atvēra pirmo degvielas uzpildes staciju. Tā bija pirmā ārvalstu degvielas uzpildes stacija, kas Latvijas tirgū uzsāka pārdot rietumu standartiem atbilstošu degvielu no Somijas. Šobrīd „Neste Oil” ir lielākais automātisko degvielas uzpildes staciju (DUS) tīkls ar 64 stacijām visā valstī, kā arī viens no lielākajiem degvielas importētājiem Latvijā.

Par “Neste Oil”

“Neste Oil” ir Somijas naftas pārstrādes un mārketinga uzņēmums. “Neste Oil” darbība ir vērsta uz augstākās kvalitātes produktu ar samazinātu emisiju daudzumu ražošanu un tirdzniecību. Uzņēmums piedāvā visus galvenos naftas pārstrādes produktus un ir pasaulē vadošais alternatīvās degvielas piegādātājs. Uzņēmuma ieņēmumi 2014.gadā bija 15 miljardi eiro, tas nodarbina  aptuveni 5000 cilvēku, un tiek kotēts Somijas akciju biržā.

Par SIA “Neste Latvija”

SIA “Neste Latvija” ir “Neste Oil” korporācijas meitas uzņēmums, kas Latvijā strādā jau 25 gadus. SIA “Neste Latvija” ir viens no mūsdienīgu degvielas tirdzniecības standartu aizsācējiem Latvijā. Uzņēmums nodarbojas ar “Neste Oil” ražotās degvielas mazumtirdzniecību, degvielas un šķīdinātāju vairumtirdzniecību, kā arī naftas produktu uzglabāšanu un pārkraušanu Rīgas terminālī. Kopš darbības uzsākšanas uzņēmums Latvijā ir investējis 65 miljonus eiro. “Neste Oil” DUS tīklu Latvijā veido 64 stacijas visā valstī.