Mobilā aplikācija „Prāts Neprāts” mēneša laikā sasniedz augstu popularitāti

Aplikacija PRATS NEPRATS

Mēneša laikā Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) kampaņas „Brauc ar prātu. Paliec dzīvs!” ietvaros izveidoto bezmaksas mobilo aplikāciju „Prāts Neprāts” lejupielādējuši apmēram 9000 lietotāji un to izmantojot nobraukti kopā vairāk nekā 92 tūkstoši kilometru.

Iespaidīgais lejupielāžu skaits liecina – aplikācija „Prāts Neprāts” ir apsteigusi lielāko daļu pēdējā laikā Latvijā radīto aplikāciju. „Mums ir liels gandarījums par to, ka viena mēneša laikā aplikācijai ir izdevies iekļūt Latvijas jauno aplikāciju Top 10, lai arī konkurence ir sīva un lejupielāžu skaits mainās ik dienu”, atzīst idejas autors, kampaņas „Brauc ar prātu. Paliec dzīvs!” veidotāja – reklāmas aģentūras „Adell Saatchi&Saatchi” radošais direktors Gatis Veldre.

Izveidotā aplikācija ir ērts instruments, kas ļauj izmērīt savu braukšanas stilu

un pārliecināties vai ar savu rīcību pie stūres neapdraudam sevi un apkārtējos.

Ar šīs mobilās aplikācijas palīdzību ikviens autovadītājs var noteikt savu braukšanas stilu – vai tas ir drošs, pārliecinošs, agresīvs, pārgalvīgs vai bīstams, apdraudot sevi un apkārtējos. Aplikācija „Prāts Neprāts” pielāgota Latvijas ceļiem, izmantojot SIA „Karšu izdevniecība Jāņa sēta” interaktīvo ceļu karti un ceļu satiksmes noteikumus attiecīgā ceļā posmā. Uzsākot braucienu, šoferis tiek aicināts ieslēgt aplikāciju, internetu un atrašanās vietas pakalpojumus, kā arī  noteikt savu braukšanu – ātrumu, paātrinājumu un bremzēšanu. Par katru braucienu tiek piešķirti punkti, maksimālais punktu skaits – desmit.

„Aplikācijas fiksētie dati liecina, ka 71% autovadītāju braukšana novērtēta virs vidējā (desmit punktu skalā), bet no pārkāpumiem visbiežāk tiek fiksēta atļautā ātruma neievērošana. Ikvienam auto vadītājam būtu svarīgi apzināties, ka pārgalvība ir risks gan pašam, gan citiem satiksmes dalībniekiem,” norāda apdrošināšanas sabiedrības „Ergo”, kas atbalstīja aplikācijas izveidošanu, valdes locekle Baltijā Ingrīda Ķirse.

Kampaņu „Brauc ar prātu. Paliec dzīvs!” organizē CSDD, Satiksmes ministrija un Valsts policija, atbalsta – apdrošināšanas sabiedrība „Ergo” un „Statoil Fuel & Retail Latvia”. Kampaņa tiek finansēta no OCTA līdzekļiem.