Mobilo sakaru operators „Tele2” savdabīgā veidā reklamē savu mobilā interneta 4G tīklu

6-Tele 2 4G Ekspedicija

Lai saistītu sabiedrības uzmanību faktam, ka „ Tele2” šobrīd Latvijā ir līderis kvalitatīvu mobilā interneta pakalpojumu jomā, ko apstiprina Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) pērn veikti mērījumi, operators sarīkojis atraktīvu „4G Ekspedīciju”.

Trešdien, 2017.gada 31.maijā Rīgā, Spilves lidostā „Tele2” mediju pārstāvjiem izrādīja ar īpašu iekārtu aprīkotu automobili „Nissan X-Trail”, kas mašīnai liek kustēties ar interneta lejupielādes ātrumu. Tieši šis auto tika izmantots reklāmas akcijā-ekspedīcijā, lai popularizētu „Tele2” sasniegumus mobilā interneta pārklājuma un ātruma nodrošināšanā.

2-Tele 2 4G Ekspedicija

Divdienu braucienā, šķērsojot Latviju no Dagdas Latgalē līdz Jūrkalnei Baltijas jūras rietumkrastā TV raidījuma „KaralisTE” vadītāji Marta Selecka un Gustavs Terzens kopā ar “Tele2” Radiotīkla plānošanas vadītāju Arti Apini un pavadošo komandu pētīja un pārbaudīja interneta pieejamību un ātrumu, kā arī izveidoja visnotaļ skatāmu notikumus atspoguļojošu videorullīti. “Tele2” pēc SPRK mērījumiem, kas veikti 2016.gada laikā, nodrošina Latvijā vidēji ātrāko mobilā interneta lejupielādes ātrumu un ātrais 4G “Tele2” tīklā sastopams 96,53% gadījumu.

4-Tele 2 4G Ekspedicija

Auto interesentiem „4G Ekspedīcija” varētu būt saistoša ar izmantoto „X-Trail”,

jo pēc akcijas rīkotāju apgalvojumiem tas esot pasaulē pirmais un, iespējams, arī vienīgais šāda veida automobilis, kura kustības ātrumu nosaka interneta lejupielādes ātrums, nevis autovadītājs.

3-Tele 2 4G Ekspedicija

Ideja par šādi aprīkotu 4G auto radusies “Tele2”, bet automašīnas aprīkošanu ar 4G tehnoloģijas vadības sistēmu veikuši Viļņas Ģedimina Tehniskās universitātes inovāciju centra “LinkMenu Fabrikas” speciālisti. Radošuma un inovāciju centra vadītājs Mikola Bistricks pastāstīja, ka vissarežģītāk bijis radīt tādu automobiļa vadības sistēmu, ko kontrolē interneta ātrums, nevis autovadītājs, turklāt lai autonomā 4G un parastā vadības sistēma nenonāktu pretrunā.

1-Tele 2 4G Ekspedicija

Automašīnā iebūvētā sistēma nemitīgi analizē konkrētajā vietā pieejamo interneta ātrumu. Borta dators konvertē izmērīto interneta ātrumu uz kilometriem stundā, un attiecīgi automobiļa motora vadības bloks pēc saņemtās informācijas liek mašīnai attīstīt noteiktu ātrumu. Nepieciešamības gadījumā 4G vadības sistēma var tikt ieslēgta vai izslēgta.

5-Tele 2 4G Ekspedicija

Arī „AutoMedia.lv” prezentācijā pārliecinājās, ka, braucot 4G režīmā, autovadītājs vien groza stūri, bet „X-Trail” kustības ātrumu tiešām regulē elektronika atkarībā no pieejamā interneta ātruma. Atbildot uz mūsu jautājumu, Artis Apinis apliecināja, ka šādi ekspedīcijas dalībnieki veikuši gandrīz pusi no visa nobrauktā maršruta.

“Tas bija īsts izaicinājums – vadīt auto, kura ātrumu nosaka internets! Varu droši apliecināt, ka “Tele2” 4G tīkls patiešām bija pieejams visur, gan pilsētās, gan pavisam nomaļās Latvijas vietās. Tas bija patiesi aizraujošs piedzīvojums!” klāstīja Gustavs Terzens.