„Neste Latvija”jau trešo gadu ziedo degvielu Bērnu veselības busa kursēšanai pa visu Latviju

Neste_Oil_Benu veselibas buss

Neste Latvija” jau trešo gadu pēc kārtas ziedo degvielu, lai Bērnu veselības buss varētu nodrošināt bezmaksas ārsta vizītes bērniem visā Latvijā. 2015.gada laikā vien ar „Neste Latvija” atbalstu Bērnu veselības buss veicis 35 tūkstošus kilometrus, lai nodrošinātu, ka bērni saņem ārstu izmeklējumus un konsultācijas Latvijas reģionos, teikts uzņēmuma paziņojumā.

Bērnu veselības buss ir speciāli aprīkots transporta līdzeklis, kurā kvalificēti ārsti-speciālisti ik mēnesi brauc uz Latvijas pilsētām un ciemiem, un nodrošina bērniem bezmaksas primāro medicīnisko aprūpi.

“Bērni ir pelnījuši būt veseli, aprūpēti un atbalstīti, neatkarīgi no tā, vai viņi dzīvo pilsētās vai attālākajos Latvijas ciemos. Jau trešo gadu mēs palīdzam pediatriem, gastroentrologiem, kardiologiem un citiem Bērnu veselības busa speciālistiem nokļūt tur, kur tos gaida visvairāk, īpaši vietās, kur apgrūtināta medicīniskās palīdzības saņemšana vai pie bērniņiem, kuriem ir problēmas tikt pie ārsta,” teic SIA „Neste Latvija” valdes loceklis Armands Beiziķis.

Trīs gadu laikā kopš „Neste Oil” Latvijas filiāle atbalsta šo projektu, Bērnu veselības buss sniedzis vairāk nekā 12 tūkstošus bezmaksas konsultācijas.

Projekts Bērnu veselības buss veiksmīgi darbojas jau 32 pasaules valstīs. Eiropā šāds centrs līdz šim atradās tikai Polijā, bet 2010.gada rudenī tas sāka savu darbību arī Latvijā. Tā programmu Latvijā īsteno Ronald McDonald House Charities Latvija (RMHC Latvija).

Bērnu veselības busā atrodas divas pacientu izmeklēšanas telpas un pieņemšanas telpa. Tajā bez maksas var saņemt acu ārsta, pediatra, alergologa/pulmanologa, bērnu neirologu, ausu-kakla-deguna ārsta, dermatologa, logopēda, fizioterapeita, endokrinologa un gastroenterologa izmeklējumus, kā arī  plašu izglītojošo programmu bērniem un vecākiem. Plašāku informāciju par tā darbību un izbraukumu kalendāru meklējiet www.mobilaveseliba.lv.

„Nav noslēpums, ka joprojām daudziem bērniem Latvijā ir apgrūtināta piekļuve primārajai veselības aprūpei. Savlaicīgi nesaņemot nepieciešamos izmeklējumus, pastāv risks, ka bērniem var attīstīties nopietnas veselības problēmas. Šogad vien, esam snieguši turpat 5 tūkstošus bezmaksas izmeklējumus tuvāk mājām. Mums ir patiess prieks par sasniegto, jo veicināt bērnu veselības aprūpi un celt labklājības līmeni Latvijā ir mūsu galvenais mērķis. Savu darbu varam veikt pateicoties ziedojumiem un mums ir liels prieks, ka „Neste Latvija” ir kļuvusi par mūsu patiesu draugu un atbalstītāju,” stāsta RMHC Latvija attīstības direktore Vija Tirzmale.