Par 32% pieaudzis automašīnu zādzību skaits

Zaglis

Apdrošināšanas kompānijas „Balta” dati liecina, ka šogad 11 mēnešu laikā nozagto spēkratu skaits salīdzinājumā ar pagājušo gadu ir pieaudzis jau par 32%.

Ja laikā pēc krīzes zādzību skaitam bija tendence samazināties, tad šogad zādzību skaits diemžēl strauji aug. 2012. gadā „Balta” klientiem Latvijā tika nozagtas 47 automašīnas, turpretim šā gada 11 mēnešos zagļi piesavinājušies jau 62 auto. Visvairāk cietuši klienti Rīgas reģionā. Zādzību skaits katru gadu īpaši palielinās ziemas tumšajos mēnešos, un visvairāk auto nozagti tieši oktobrī un novembrī.

Kā rāda statistikas dati, visbiežāk tiek zagti „Audi”, „Toyota”, „BMW” un „Volkswagen” spēkrati.

„Pirmkārt, spēkratu zādzību skaita pieaugums pēdējā gada laikā ir saistīts ar zagļu atbrīvošanu no ieslodzījuma,” skaidro „Balta” drošības pārvaldes vadītājs Egīls Sīlis-Jaunsīlis. „Pēc jaunās sodu reformas soda izciešanas termiņi šogad beidzās ievērojamam skaitam likumpārkāpēju.

Iznākot no ieslodzījuma, daudzi auto zagļi savu iesākto rūpalu arī turpina.

Otrkārt, Latvijā nereti iebrauc lietuviešu zagļu grupas, kuras savus nodomus realizē pilsētās, kas atrodas tuvu Latvijas–Lietuvas robežai – Bauskā, Jelgavā, Jēkabpilī, kā arī Rīgas reģionā. Vēl viens svarīgs iemesls zādzībām ir 2005. – 2008.gadā ražoto automašīnu novecošana. Šiem auto ir pienācis remonta laiks, kas likumpārkāpējus mudina zagt spēkratus rezerves detaļu ieguvei un to tālākai pārdošanai.”