Par autostāvvietu izmantošanu varēs norēķināties ar maksājumu kartēm

Maksajumu karte

Rīgas satiksme šodien atklāj 5 autostāvvietu apmaksas automātus, kuros norēķiniem par autostāvvietām var izmantot maksājumu kartes. Pirmie pieci autostāvvietu apmaksas automāti izvietoti Kr.Barona ielā 94a, Merķeļu ielā 13, Raiņa bulvārī 29, E.Birznieka-Upīša ielā 21 un Dzirnavu ielā 46.

Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komitejas priekšsēdētājs Vadims Baraņņiks: „Šādu bezskaidras naudas norēķinu automātu uzstādīšana noteikti atvieglos daudzu autovadītāju ikdienu, jo apmaksa par novietoto spēkratu kļūs daudz ērtāka. Savukārt Rīgas satiksmei tas ļaus ietaupīt uz negodprātīgo autovadītāju rēķina, kuri nereti norēķinājās ar nederīgām monētām, kā arī noteikti samazināsies vandālisma gadījumu skaits, kad aparāti tika bojāti, mēģinot tos aplaupīt. Jau šajā gadā plānots uzstādīt apmēram 100 šādus jaunus stāvvietu norēķināšanās aparātus, bet nākamā gada laikā tiks nomainīti visi atlikušie.”

Pirmie pieci autostāvvietu apmaksas automāti, kuros norēķiniem var izmantot maksājumu kartes, ir Rīgas satiksmes pilotprojekts.

Izvērtējot automātu pieprasījumu un funkcionalitāti, Rīgas satiksme lems par nākamo apmaksas automātu ieviešanu norēķiniem par autostāvvietām Rīgas pilsētā.

Rīgas satiksme informē, ka jaunajos autostāvvietu apmaksas automātos varēs norēķināties tikai ar banku maksājumu kartēm, taču par autostāvvietu izmantošanu arī turpmāk varēs norēķināties ar skaidru naudu līdzšinējos automātos. Tāpat par autostāvvietu izmantošanu iespējams norēķināties ar pārskaitījumu, ar viedkarti vai mobilās īsziņas palīdzību. Rīgas satiksme apkalpo 4819 Rīgas pilsētas pašvaldības maksas autostāvvietas. Rīgas pilsētas pašvaldības maksas autostāvvietās kopumā uzstādītas 253 elektroniskās apmaksas iekārtas.