Rīgā atklāj pirmo «Park&Ride» autostāvvietu

Park&Ride

Rīgā, Ulbrokas ielā 13, pirmdien, 10.decembrī, atklāja pirmo «Park&Ride» autostāvvietu, kurā Rīgas viesi un tās iedzīvotāji automašīnu var novietot apsargājamā stāvvietā un tālāk doties ar sabiedrisko transportu.

Tādējādi plānots mazināt sastrēgumus pilsētas centrā un sabiedrisko transportu padarīt par prioritāru.

Stāvvietu izmantošana būs bez maksas, ja sabiedriskajā transportā ar e-talonu dienas laikā tiks veiktas vismaz divas braucienu reģistrācijas.

Pirmā autostāvvieta izbūvēta SIA «Rīgas pilsētbūvnieks» pašvaldības dzīvojamo māju kompleksa būvniecības laikā Ulbrokas ielā. Dzīvojamo māju būvniecībai paredzētā teritorija bija ierobežota, un tika pieņemts lēmums būvēt apsargājamu daudzstāvu autostāvvietu ar 676 vietām. Tā kā autostāvvieta ir noslogota tikai par vienu trešo daļu, brīvās vietas atvēlētas «Park&ride» vajadzībām.

“AutoMedia.lv” piebilst, ka “Park&Ride” autostāvvietas ieviešanas plāni bija arī Maskavas ielas sākumposmā, taču līdz ar krīzi runas par to pieklusa un nekas neliecina par kaut kādu projekta virzību, lai arī pa Daugavpils šosejas virzienu galvaspilsētā nonāk ievērojams skaits iebraucēju.