Rīgā jau trešo reizi notiks Tehniskās apskates nakts

TA _nakts_Riga

Ceturtdien, 28.augustā Rīgā, Antenas ielā 2 no plkst.20:00 notiks Tehniskās apskates nakts. Tās devīze – „Mēs par drošu auto!”, informē Ceļu Satiksmes Drošības direkcija (CSDD).

Pasākumu laikā tehniskās apskates stacijā bez maksas būs pieejama vieglo automobiļu diagnostika, bet apmeklētājiem tiks piedāvātas dažādas aktivitātes un izklaides, kas saistītas ar satiksmes drošību, kā arī gaidāmi  pārsteigumi. Savukārt tie, kuri vēlēsies, varēs veikt arī sava automobiļa tehnisko apskati, t.i.,  pozitīvas diagnostikas gadījumā – saņemt tehniskās apskates uzlīmi (veicot nepieciešamos maksājumus).

Pasākuma nolūks ir mudināt autobraucējus piedalīties ceļu satiksmē ar drošiem un tehniskā kārtībā esošiem transportlīdzekļiem, lai neapdraudētu ne savu, ne arī citu satiksmes dalībnieku veselību un dzīvības.

Šovasar Latvijā Tehniskās apskates naktis jau notikušas Cēsīs un Liepājā.

Kopumā šajos pasākumos novērtēti 300 automobiļi. Diemžēl vairāk nekā 80% tika atklāti būtiski trūkumi vai bojājumi, kas potenciāli atstāj negatīvu iespaidu kā uz satiksmes drošību, tā uz apkārtējo vidi. Pēc CSDD apkopotās informācijas tehniskās apskates naktīs pārbaudīto automobiļu vidējais vecums ir ap 15-16 gadiem. Jāpiebilst, ka Latvijas autoparka, kas veic tehnisko apskati, vidējais vecums ir 12,69 gadi. Tas nozīmē, ka pasākumu „Tehniskās apskates naktis” ir vairāk iecienījuši vecāku  transportlīdzekļu lietotāji.

Pērn Latvijā vidēji ar pirmo reizi tehnisko apskati izgāja 58% transportlīdzekļu un izplatītākie bojājumi bija bojājumi balstiekārtā, gaismas ierīcēs, kā arī virsbūves korozija.

Tehniskās apskates nakti Rīgā organizē SIA „Auteko & TŰV Latvija” sadarbībā ar CSDD.