Rīgā par neapmaksātu stāvvietu auto riteņu bloķēšanas vietā – pēcapmaksas kvīts

Rigas satiksme logo

No piektdienas, 2013.gada 8.februāra transportlīdzekļu riteņu bloķēšanas Rīgas pilsētas pašvaldības maksas autostāvvietās tiks aizstāta ar pēcapmaksas kvītīm, portālu „AutoMedia.lv” informē uzņēmums „Rīgas satiksme”.

Pēcapmaksas kvīts tiks izrakstīta gadījumos, ja „Rīgas satiksme” kontrolieri būs konstatējuši, ka auto lietotājs nebūs veicis priekšapmaksu par stāvvietas izmantošanu vai apmaksātais transportlīdzekļa stāvēšanas laiks tiks pārsniegts.

„Rīgas satiksme” pēcapmaksas kvīts, tāpat kā policijas sastādītie administratīvā pārkāpuma protokoli, ja auto lietotājs nav sastopams pie sava spēkrata, tiks novietots uz transportlīdzekļa.

Jaunā pēcapmaksas kvīšu sistēma, pirmkārt, būšot ērtāka lietotājam, jo nebūs nepieciešams zvanīt un gaidīt inspektoru riteņu bloķētāja noņemšanai, otrkārt, tiks mazināti koruptīvie riski, par cik nebūs iespējams uz vietas samaksāt inspektoram par riteņu bloķētāja noņemšanu reālā naudas soda vietā. Vienlaicīgi jaunā sistēma izslēgs nevajadzīgas diskusijas par trešās personas mantas aizturēšanu, teikts „Rīgas satiksme paziņojumā.

Pēcapmaksa tikšot noteikta kā konstanta summa par katru maksas autostāvvietas darba dienu, informē uzņēmums. Ja transportlīdzeklis turpinās stāvēt maksas autostāvvietā arī nākošajā dienā un apmaksa šajā dienā nebūs veikta, pēcapmaksa par transportlīdzekļa stāvēšanu tiks aprēķināta no jauna par konkrēto dienu.

Jaunie Rīgas domes pieņemtie saistošie noteikumi paredz, ka gadījumā, ja maksas autostāvvietas lietotājs nav veicis maksas autostāvvietas lietošanas priekšapmaksu, pēcapmaksa būs jāveic septiņkāršā stundas tarifa apmērā par katru kalendāro dienu, kas ir maksas autostāvvietas darba diena, atbilstoši šādai  likmei: Ls 13.40 dienā – A zonas teritorijā; Ls 10.60 dienā – B zonas teritorijā; Ls 8.00 dienā – C zonas teritorijā; Ls 33.00 dienā – R zonas teritorijā; Ls 5.40 dienā – D zonas teritorijā.

Savukārt gadījumā, ja maksas autostāvvietas lietotājs ir veicis maksas autostāvvietas lietošanas priekšapmaksu, bet faktiskais maksas autostāvvietas lietošanas laiks par vairāk kā 15 minūtēm pārsniedz apmaksāto maksas autostāvvietas lietošanas laiku, maksas autostāvvietas lietotājs par maksas autostāvvietas lietošanu šajā dienā veic maksas autostāvvietas lietošanas pēcapmaksu pieckāršā stundas tarifa apmērā, atbilstoši šādai  likmei: Ls 9.4 dienā – A zonas teritorijā; Ls 7.4 dienā – B zonas teritorijā; Ls 5.6 dienā – C zonas teritorijā; Ls 23 dienā – R zonas teritorijā; Ls 3.8 dienā – D zonas teritorijā.