Rīgai iepirks 20 jaunus zemās grīdas tramvajus

Rigas satiksme_Zemas gridas tramvajs

Uzņēmums „Rīgas satiksme” (RS) ir izsludinājis iepirkumu 20 jaunu zemās grīdas tramvaju iegādei. Paredzēts, ka jaunie tramvaji Rīgā varētu sākt kursēt jau 2016.gada otrajā pusē pa 4.tramvaju maršrutu Imantas virzienā. Orientējošā iepirkuma summa – 70 miljoni eiro, ziņo RS komunikāciju daļa.

Iepirkuma procedūra paredz, ka uzvarētājam jāsaražo un jāpiegādā 15 trīs sekciju un 5 četru sekciju zemās grīdas tramvaji. Pirmais transporta līdzeklis ir jāpiegādā ne vēlāk kā 12 mēnešu laikā no iepirkuma līguma noslēgšanas brīža. Visiem transportlīdzekļiem ir jābūt piegādātiem ne vēlāk kā 18 mēnešu laikā no līguma noslēgšanas brīža.

RS pauž, ka

jaunais tramvaju iepirkums neietekmēšot sabiedriskā transporta biļešu cenas Rīgā,

taču būtiski palielināšot pasažieru pārvadājumu kvalitāti.

Iepirkuma noteikumos paredzēts, ka tramvajiem jābūt piemērotam pasažieriem ar īpašām vajadzībām un ierobežotām pārvietošanās spējām. Tāpat tramvajiem jābūt droši ekspluatējamiem esošajā Rīgas pilsētas sabiedriskā transporta infrastruktūrā bez pārbūvēm.

Iepirkuma procedūras rezultātā noslēgtā iepirkuma līguma izpilde jānodrošina ar piegādātāja piesaistītu finansējumu. Pirkuma maksas atmaksas termiņš nedrīkst būt īsāks par 15 gadiem no iepirkuma līguma noslēgšanas dienas.

Pretendentiem uz piegādi pieteikumu iesniegšanas termiņš noteikts līdz 2015.gada 15.oktobrim plkst.14:00.

Patlaban RS kopumā ir 189 tramvaji, no kuriem tikai 26 ir ar zemo grīdu. Esošie zemās grīdas tramvaji kursē 6. un 11.tramvaju maršrutos, kuri ir pilnībā pielāgoti zemās grīdas tramvaju kursēšanai Rīgā. Iepriekšējais zemās grīdas tramvaju iepirkums noslēdzās 2008.gadā. Saskaņā ar līgumu, kas noslēgts starp „Rīgas satiksmi” un izsludinātā konkursa uzvarētāju „Škoda Transportation”, Rīga ir saņēmusi 26 zemās grīdas tramvajus, no kuriem 20 ir trīs sekciju un 6 – četru sekciju tramvaji.