„Rīgas Taksometru parks” papildina auto parku ar jauniem „Ford S-Max”

Ford S-Max New RedCab

Otrdien, 8.septembrī viena no atpazīstamākajām taksometru kompānijām – AS „Rīgas Taksometru parks” (RTP) no „Ford” oficiālā pārstāvja „Inchcape Motors” saņēma pirmos 20 jaunos „Ford S-Max” taksometrus. Vienlaikus ar jauno taksometru saņemšanu RTP maina arī sava transporta vizuālo identitāti.

Kopš 2009.gada RTP taksometri bija atpazīstami kā tā sauktie RedCab un bija krāsoti sarkanā krāsā. Jauno mašīnu dizains radikāli atšķiras.

„Patlaban mūsu auto parkā ir 176 vieglo transportlīdzekļu vienības, kas mūs padara par līderiem taksometru tirgū. Jaunais autoparka papildinājums – „Ford S-Max” – ir efektīvs jau standartaprīkojumā, kā arī palīdz īstenot mūsu uzņēmuma pamatnostādni, braukt ar iespējami drošām jaunākās paaudzes automašīnām,” – tā īsumā savu izvēli raksturo AS „Rīgas Taksometru parks” valdes priekšsēdētājs Kaspars Muižnieks.

Līdz šā gada beigām tikšot veikta daļēja RTP taksometru nomaiņa un to kopējais skaits būšot 190 vienības. Plānots, ka attiecīgi pieaugšot arī pasažieru skaits – līdz pat 70 000 mēnesī. Trīs gadu laikā plānots nomainīt visu autoparku ar jaunā dizaina taksometriem, autoparku palielinot līdz 200 vienībām, tika jauno taksometru atklāts prezentācijā.

Ne mazāk svarīga par jaunajām automašīnām esot arī uzņēmuma vizuālās identitātes maiņa.

Līdz šim sarkanā krāsa bijusi RedCab atšķirības zīme. Tomēr uzņēmumam nereti nākoties saskarties ar konkurentu mēģinājumiem atdarināt RedCab, tādējādi ļoti bieži tiekot grauta RedCab sniegtā servisa un pakalpojuma kvalitāte. Sarkano krāsu neesot iespējams patentēt, taču klienti šo krāsu lielākoties saistot tieši ar RedCab – un to izmantojot arī konkurenti.

Tagad automašīnām izveidots jauns, patentēts dizains, kura pamatā ir divas krāsas – balta un sarkana.

Līdz ar to RTP pilnībā neaiziet no savas ierastās sarkanās krāsas, taču mēģinās to padarīt īpašāku, neatkārtojamāku un pamanāmāku starp daudzajiem sarkanajiem transportlīdzekļiem pilsētas ielās.

„Automašīnu jumts ir sarkans, un tas sasaucas arī ar vēsturisku elementu, jo 20. gs. 60. gados ar sarkaniem jumtiem braukāja „Volga GAZ-21” taksometri. Šāds krāsojums kalpoja kā taksometru atšķirības zīme. Arī šodien RTP izvēlas dizaina elementu, kuru šoreiz nebūs tik viegli atdarināt. Līdz ar to mūsu jaunā, patentētā vizuālā identitāte klientiem būs kā kvalitātes garants, ka pakalpojumu patiešām sniedz RedCab,” izmaiņas skaidro Kaspars Muižnieks.

Piebildīsim,

jauno RTP taksometru izbraukšana ielās vienlaikus bija arī jaunā „Ford S-Max” modeļa oficiālā prezentācija Latvijā.

„Rīgas Taksometru parks” ir pirmais „Inchcape Motors Latvia” klients Latvijā, kurš ir saņēmis šos auto un ikdienā sāks tos lietot. Visā Eiropā šie auto modeļi pagaidām esot pieejami ierobežotā skaitā, tādēļ RTP klientiem būšot iespēja vieniem no pirmajiem izbaudīt to sniegto komfortu.

Standarta aprīkojumā „S-Max” ir paredzēts ar līdz pat septiņām vietām, taču taksometru vajadzībām tie ir pielāgoti pieciem braucējiem. Šie auto ir aprīkoti ar inteliģento ātruma ierobežotāju, pirmssadursmes bremzēšanas palīgsistēmu ar gājēju uztveršanas funkciju, neapžilbinošām tālajām gaismām un citām inovācijām.

Inteliģentajā ātruma ierobežotājā ir apvienotas divas „Ford” sistēmas. Pirmā ir regulējamais ātruma ierobežotājs — tas ļauj autovadītājiem manuāli iestatīt maksimālo braukšanas ātrumu, par kura pārsniegšanu automobilis signalizē. Otrā ir ceļa zīmju atpazīšanas sistēma, kas informē autovadītāju par spēkā esošajiem braukšanas ātruma ierobežojumiem, apdzīšanas ierobežojumiem un ierobežojumu beigām.

Tāpat „S-Max” ir aprīkots ar sistēmām, kas palīdz autovadītājiem, tuvojoties krustojumiem ar ierobežotu redzamību. Arī pirmssadursmes bremzēšanas palīgsistēma ar gājēju uztveršanas funkciju ir līdz šim neredzēts aprīkojums šajā klasē. Tā spēj uztvert cilvēkus, kas var šķērsot automobiļa braukšanas trajektoriju, un automātiski aktivizē bremzes, ja konstatē iespējamu sadursmi un autovadītājs nereaģē uz brīdinājumiem. Pirmssadursmes bremzēšanas palīgsistēma uzrauga arī priekšā esošos transportlīdzekļus.

Jaunajam „S-Max” ir pieejami gan TDCi dīzeļdzinēji, gan EcoBoost benzīna dzinēji, kas nodrošina līdz pat 7% mazāku CO2 izmešu daudzumu. „S-Max” pirmo reizi būs pieejama arī brīvroku bagāžas nodalījuma atvēršanas funkcija, kas ļauj atvērt bagāžas nodalījumu ar vieglu kājas kustību zem bampera. Neatkarīgā triecientestu vērtēšanas organizācija EuroNCAP šim modelim ir piešķīrusi augstāko – piecu zvaigžņu drošības novērtējumu.