„Rīgas Taksometru parks” piedāvā taksometrus pasažieriem ratiņkrēslos

Ford Tourneo Connect_RTP 01

Lai veicinātu cilvēku ar ierobežotām kustības spējām integrēšanos sabiedrībā un atvieglotu viņu ikdienas dzīvi, „Rīgas Taksometru parka” (RTP) sarkano taksometru pulkam pievienojušies divi „Ford Tourneo Custom” minibusi, kuri ir speciāli aprīkoti, lai varētu pārvadāt cilvēkus ratiņkrēslos, ziņo „Ford” pārstāvis „Inchcape Motors”.

Jaunos speciāli aprīkotos „Ford Tourneo Custom” taksometrus vadīs īpaši apmācīti šoferi, un automobiļi  ir pilnībā nokomplektēti ar uzbraukšanas rampu, fiksatoriem, drošības stiprinājumiem, kā arī speciālām drošības jostām.

Atšķirībā no citiem šāda veida transportlīdzekļiem RTP taksometros

izveidota arī īpaša vieta, lai blakus pasažierim ratiņkrēslā varētu sēdēt arī pavadonis.

„Tourneo Custom” aprīkojumu par piemērotu atzinusi arī cilvēku ar ierobežotām kustības spējām un viņu draugu biedrība Apeirons. Jaunajos taksometros būs pieejams arī bezmaksas Wi-Fi.

Ford Tourneo Connect_RTP 02

„Ceram, ka šis būs tikai pirmais solis ceļā uz lielākām pārmaiņām un ar laiku „Rīgas Taksometru parkā” būs pieejami vēl vairāk transportlīdzekļu, kas paredzēti tieši cilvēkiem ratiņkrēslos,” saka „Inchcape Motors” Latvia mārketinga vadītāja Jana Garanča.

„Ford” pārstāvji norāda, ka „Tourneo Custom” pašlaik ir vienīgais šīs klases mikroautobuss Latvijā, kurā vienlaikus var izmantot kā parasto taksometru un pārvadāt 8 pasažierus vai, veicot vienkāršas izmaiņas, sešus pasažierus un vienu pasažieri ratiņkrēslā. Transportlīdzeklis ir pielāgots tā, lai šoferim nav jāveic sarežģītas automašīnas salona transformācijas vai jāņem ārā pasažieru krēsli, ja taksometrs tiek izsaukts pasažiera ratiņkrēslā pārvadāšanai. Jāņem gan vērā, ka izsaukuma brīdī operators jāinformē par to, ka taksometra braucienā piedalīsies pasažieris ar ratiņkrēslu.

Birkas: