Sajūtot pavasari, degvielas tirgotāji cenšas izvērsties jeb, kas ir kas degvielas mazumtirdzniecībā Latvijā

Degvielas uzpilde

Tuvojoties vasarai, kas, kā zināms, ir auto un it īpaši motobraukšanas aktīvākais laiks, vairāki Latvijā strādājoši degvielas tirdzniecības uzņēmumi paplašina savu degvielas uzpildes staciju (DUS) tīklu. Tostarp aktīvākie šogad ir Somijas uzņēmums „Neste Oil” un pašmāju lielākais degvielas tirgotājs „Virši-A”.

Nav noslēpums, ka ietekmīgākie degvielas mazumtirgotāji tirgotāji Latvijā ir lielu ārvalstu kapitāla uzņēmumu trijnieks – „Statoil”, „Neste” un „Lukoil”, ar kuriem sacensties kopumā „Virši-A” ir visai grūti. Tāpēc intereses pēc salīdzināsim pēdējās ziņas pēc „Virši-A” un „Neste Oil” jaunāko DUS atklāšanas.

Lielākais Latvijā automātisko degvielas uzpildes staciju tīkls

“Neste Oil” nupat Olainē atklājis šogad jau ceturto DUS.

Iepriekš marta sākumā darbu sāka divas stacijas Rīgā – Skanstes ielā un Vienības gatvē, bet marta vidū tika atklāta DUS Vecumniekos.

Neste Oil Olaine

 

“Neste Oil” DUS tīklu Latvijā tagad veido 62 stacijas, taču tās galvenokārt koncentrētas lielākajās pilsētās un pie autoceļa „VIA Baltica”. “Neste Oil” korporācijas meitas uzņēmums SIA “Neste Latvija” darbojas jau 24 gadus, tātad no 1990.gada.

Savukārt „Virši-A” ziņo par šogad trešo atklāto DUS Kandavā.

Iepriekš februārā sākumā un pēc tam mēneša beigās darbu sāka šī tirgotāja DUS nomaļajā Vallē un Rīgai tuvajos Ādažos.

Virsi-A DUS Kandava 015

Piebildīsim, ka Kurzeme pagaidām ir „Virši-A” vismazāk apgūtais valsts reģions, jo vairums DUS koncentrētas Vidzemē, Latgalē un Zemgalē. Tāpat var atzīmēt, ka, lai arī pēdējā laikā jūtama „Virši-A” pastiprināta vēlme ‘iekarot Rīgu’, šis degvielas tirgotājs tradicionāli novārtā nepamet arī komerciāli mazāk saistošas lauku teritorijas. AS “Virši-A” pilna servisa un pašapkalpošanās DUS tīkls visā Latvijā tagad aptver 49 degvielas uzpildes stacijas. Uzņēmums darbojas kopš 1995.gada un pašlaik nodarbina vairāk nekā 320 darbiniekus.

Piebildīsim, ka Latvijā lielākais degvielas mazumtirgotājs ir SIA „Statoil Fuel & Retail Latvia” – Kanādas uzņēmumam „Alimentation Couche-Tard” kopš 2012.gada piederošās Norvēģijas kompānijas „Statoil Fuel & Retail” meitasfirma, kas aptver 77 DUS. „Statoil” Latvijā darbojas kopš 1992.gada, bet pēc 2012.gada „Statoil” DUS tīkls nav paplašinājies.

Krievijas naftas giganta „Lukoil” pārstāvis Latvijā – SIA „Lukoil Baltija R” darbojas no 1993.gada un pēc kompānijas interneta vietnē pieejamās informācijas DUS tīkls aptver 54 stacijas. Par jaunu DUS atvēršanu pēdējā laikā nav dzirdēts, toties zināms, ka šā gada janvārī darbību pārtrauca DUS, kas atradās pie autoceļa Rīga-Daugavpils Jumpravas pagastā, netālu no Skrīveriem.