Uzņēmums „Rīgas satiksme” svin 10 gadu jubileju

Rigas satiksme_Zemas gridas tramvajs

2003.gada 20.februārī, apvienojot autobusu parkus „Imanta” un „Tālava”, tika likts pamats Rīgas pašvaldības SIA „Rīgas satiksme”. Šodien lielākajam pēc pārvadāto pasažieru skaita uzņēmumam aprit 10 gadu jubileja.

2005.gadā uzņēmumam tika pievienota „Tramvaju un trolejbusu pārvalde”, „Rīgas autostāvvietas” un „Rīgas domes autobāze”, un tas kļuva par vienu no lielākajiem pašvaldības uzņēmumiem, kur šodien strādā vairāk nekā 4000 darbinieku

Par godu šim notikumam Rīgas domes ēkā Rīgā, Rātslaukumā 1 no 19.februāra līdz 8.martam apmeklētājiem ir atvērta tematiskā izstāde „Rīgas satiksmei 10”, kurā var ne tikai uzzināt galvenos pēdējās desmitgades notikumus, bet tos arī aplūkot.

Šodien, 20.februārī par godu jubilejai „Rīgas satiksmes” tramvaji, trolejbusi un autobusi ir izrotāti ar Rīgas pilsētas karodziņiem.

„Jaunākā paaudze diez vai atceras tos laikus, kad pa Rīgas ielām braukāja dzeltenie „Ikarusi”. Tā jau ir vēsture. Mēs varam lepoties ar vienu no modernākajiem sabiedriskā transporta līdzekļu parkiem Baltijā, un, ja Igauniju mums bieži min kā labu piemēru dažādās jomās, uz ko tiekties, tad Rīgas sabiedriskais transports ir tas pozitīvais piemērs, uz ko tiekties viņiem. Mums ir pilnībā nomainīts autobusu parks, ar jauno iepirkumu būsim pilnībā atjaunojuši arī trolejbusu parku. Mums ir vieni no modernākajiem zemās grīdas tramvajiem Eiropā. Ja vēl 2003.gadā un līdz pat 2008.gadam transporta līdzekļos braukāja konduktori, mums nebija precīzas pasažieru uzskaites un daudzi citi trūkumi, tad nu jau četrus gadus dzīvojam e talona laikmetā,” rezumē „Rīgas satiksmes” valdes priekšsēdētājs Leons Bemhens.

Katru mēnesi „Rīgas satiksme81 tramvaju, trolejbusu un autobusu maršrutā pārvadā vidēji 12 miljonus pasažieru, kas nozīmē ka 10 gadu laikā kopējais pārvadāto pasažieru skaits varētu būt ap 1,5 miljardiem. Ja gadā „Rīgas satiksmes” transportlīdzekļi veic aptuveni 50 miljonus kilometru, 10 gadu laikā tiek jau būtu 500 miljoni. Tā kā līdz Mēnesim ir 384 400 kilometru, tad 10 gadu laikā „Rīgas satiksmessabiedriskais transports ir 650 reizes mērojis ceļu līdz Mēnesim un atpakaļ.