Sola balvu par „Tesla” uzlaušanu

tesla-model-s-white

Ķīnā izsludinātas neparastas sacensības – tam „speciālistam”, kurš spēs visveiklāk uzlauzt „Tesla Model S” drošības sistēmu, apsolīta prēmija 10 000 ASV dolāru apmērā.

Interesanti, ka autoražotājam „Tesla” ar šo pasākumu nav nekāda sakara. To organizē auto drošības sistēmu ekspertu konferences „SyScan” rīkotāji.

Sacensībās, kas norisināsies 16. un 17. jūlijā, aicināts piedalīties jebkurš interesents. Diemžēl ļoti ticams, ka dažiem potenciālajiem dalībniekiem, kas varbūt arī būtu gatavi izrādīt savu meistarību, nepatiks prasība, iesniegt oficiālu pieteikumu konferences rīkotājiem…

Kā izdevumam „Autocar” atklāja sacensību organizators,

uzdevuma veikšanai dalībniekiem tiks iedalīts tikai portatīvais dators un automašīna.

Tālākais katra „meistara” paša ziņā. Orgkomiteja nav precīzi formulējusi, ko sagaida no dalībniekiem. Proti, uz balvu pretendēs tie datorspeciālisti, kas atradīs pieeju mašīnas vadības blokam un, piemēram, spēs neitralizēt drošības sistēmu vai ielauzīsies multimediju sistēmā, uz centrālo monitoru nosūtot kādu paša atjautīgi ģenerētu informāciju.

„Tesla Model S” izvēlēts kā konkursa izmēģinājuma manekens tādēļ, ka modelim ir lieliska reputācija, turklāt tas ir lieliski aizsargāts pret digitāliem uzbrukumiem. „SyScan” rīkotāji sola datus par sacensību laikā atklātajām automobiļa elektronisko sistēmu vājajām vietām nosūtīt arī kompānijas „Tesla” vadībai.

Birkas: