Topošajiem mopēdu vadītājiem ieviests braukšanas eksāmens. Plāno garāku praktiskās braukšanas testu autovadītājiem

10-Izstade Motocikls 2014_28.03.2014

Nolūkā uzlabot mopēdu vadītāju drošību un kopējo ceļu satiksmes drošību, no 2014.gada 1.aprīļa topošajiem mopēdistiem vadītāja apliecības iegūšanai (AM kategorija) jākārto ne tikai teorijas eksāmens, bet arī vadīšanas eksāmens CSDD.

Lai iegūtu mopēda vadītāj tiesības, līdzīgi kā augstāku kategoriju eksāmenos, pretendentiem, ievērojot ceļu satiksmes noteikumu un drošības prasības, patstāvīgi jākontrolē transportlīdzeklis un jāizpilda šādas figūras: „iestumšana gabarītvārtos”, „astotnieks”, „laipa”, „čūska”, „izvairīšanās no šķēršļa nebremzējot”, „izvairīšanās no šķēršļa bremzējot”, „stoplīnija” un „slaloms”.

Savukārt, lai uzlabotu autovadītāju sagatavotību, CSDD plāno palielināt prakstiskās braukšanas eksāmena laiku.

Tagadējo 25 minūšu eksāmenu varētu pagarināt līdz 40 minūtēm. Pagarinot eksāmena laiku, varēšot pilnvērtīgāk novērtēt pretendentu braukšanas iemaņas, piemēram, tādus satiksmes drošībai svarīgus elementus kā izpratni par satiksmi, spēju atbilstoši pieņemt lēmumus, iekļauties kopējā satiksmes plūsmā, novērtēt to, kā pretendents izturas pret pārējiem satiksmes dalībniekiem, uzskata CSDD. Pagaidām gan nav zināms, kad šādas izmaiņas varētu stāties spēkā.

Sīkāk par mopēdistu eksāmena praktisko (vadīšanas) daļu var uzzināt CSDD mājas lapā. Mopēdista eksāmenam var pieteikties un to kārtot ikvienā CSDD nodaļā, kur sniedz kvalifikācijas pakalpojumus.

Mopēds ir transportlīdzeklis, kura motora tilpums nepārsniedz 50 cm3 un braukšanas ātrums nepārsniedz 45 km/h. Mopēda vadīšanas apliecību var iegūt no 14 gadu vecuma. Transportlīdzekļu vadītājiem, kuriem ir tiesības vadīt A, B, C1, D1, C vai D kategorijas transportlīdzekļus, atļauts vadīt arī mopēdus.